Творець спільноти «Вантаж 200»: російські солдати знають, що їдуть воювати в Україну

Опубліковано:

Сьогодні, 30 жовтня, в Ужгороді з громадськістю зустрілася правозахисниця, творець спільноти “Вантаж 200 із України в Росію” Олена Васильєва.
Правозахисниця зауважила, що коли приїхала на Захід України здивувало, що тут багато волонтерських центрів, які допомагають бійцям в зоні АТО: “Немає жодного міста, яке б не зачепила війна. Зараз влада в Росії дала задній хід: вони визнають, що в Україні є війна, але громадянська. До того ж, за словами правозахисниці, в Україні використовують такі позначення на протилежну сторону: терористи, ополченці, найманці, а для росіян ці слова нічого не означають, однак дають поживу для російських телеканалів, які мають зайве підтвердження тому, що війна таки громадянська: “Я хочу внести свою частку у розкриття правди.”

Також Олена Васильєва зауважила, що до середини вересня, російські солдати справді не знали, куди вони їдуть, про що свідчили і українські військові, але зараз вони знають, що їдуть на війну в Україні: “Хтось не вірить, хтось бравірує, багато хто їхати не хоче, хтось вірить Путіну і думає, що правді треба захищати “Новоросію”.

Правозахисниця повідомила, що вони збирають всю інформацію, аби вона у будь-якому випадку збереглася, якщо буде потрібна, наприклад, для Гаазького трибуналу.

“Ситуація, яку створив Путін, − підла, а нам доведеться її вирішувати”, − наголосила Олена Васильєва. Крім того, вам ЗМІ показують шалену ненависть росіян до українців, але російське суспільство розділилося десь 50 на 50. Загалом 60% − це взагалі інертна маса, інші 20% − це “ватники”, ще 20% − це дійсно небайдужі, думаючі люди”, − пояснили правозахисниця.


Про Захід