В ужгородському скансені відтворили традиційне закарпатське весілля (фото)

Опубліковано:

Вчора на території обласного музею народної архітектури та побуту в Ужгороді працівники музею спільно з Ужгородським коледжем культури і мистецтв провели “Великодні забави”, під час яких показали глядачам реконструкцію відомих і вже забутих закарпатських традицій.

Зокрема, з вокальними й музичними номерами на імпровізованій сцені виступили Народний фольклорний ансамбль “Маки” (керівник – В.Вігула), вокальний ансамбль та зразковий хор студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв (керівники – Н.Швайгер, О.Тазінгер, концертмейстер – М.Петрушевський). Окрім того відбулися майстер-клас із традиційних танців “Танцювальна мозаїка Закарпаття” (керівник – О.Хижун, акомпанемент – Ю.Керецман) і народні ігри “Повний кошик Великодніх подаруємо забав” (керівник – Л.Ухач).

Але найвидовищнішою частиною програми стало обрядове дійство “Закарпатське весілля” (керівник – Л.Сівак), яке відіграла студентська молодь. Цікаво, що в цей же день, в рамках пілотного проекту Міністерства юстиції “Шлюб за добу”, на території скансену зареєстрували і два справжніх весілля – повідомляє управління культури Закарпатської ОДА.

Про Захід