Провели День депутата в обласному тубдиспансері (Фото)

Опубліковано:

25 квітня на базі ОКТМО “Фтизіатрія” в м.Ужгороді відбувся виїзний  День депутата обласної ради.

Депутати  разом з головою облради Михайлом Рівісом та директором департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Володимиром Марковичем  обговорили стан протидії захворюванню на туберкульоз у нашому краї та виконання “Програми протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2012-2016 роки”.

Генеральний директор ОКТМО “Фтизіатрія” Василь Скрип поінформував депутатів про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз як в Україні, так і в області. Серед країн Єврорегіону  Україна за рівнем захворюваності на туберкульоз посідає п'яте місце і п'яте місце у світі по поширеності мультирезистентного туберкульозу. Василь Скрип зауважив, що вперше  за багато років захворюваність на туберкульоз в нашій області перевищила загальноукраїнський показник.  Найвищий показник захворюваності в нашій області – на Перечинщині, а найнижчий – у Рахівському районі. В Закарпатті серед вперше виявлених хворих 80,1 % становлять представники соціально незахищених верств населення.

Причини що призводять до зростання цієї хвороби здебільшого політичного та соціально-економічного характеру: незадовільні життєво-побутові умови значних прошарків населення, масове безробіття, посилення міграційних процесів, недостатньо ефективна системи соціального захисту та забезпечення, недосконалість системи охорони здоров'я, низький культурно-освітній рівень значних верств населення.  Серед проблем називались і  такі як відсутність сучасного медичного обладнання для діагностики на лікування  туберкульозу, хронічне недофінансування  заходів та програми  протидії туберкульозу  із бюджетів різних рівнів,  незадовільні умови перебування  у більшості протитуберкульозних стаціонарів, насамперед – районного рівня,   організація та проведення  профілактичних оглядів на туберкульоз серед неорганізованого населення, перерви лікування хворих через відсутність програм  медико-соціального супроводу.

За словами голови облради  Михайла Рівіса, майже 50 % обласного бюджету скеровується на підтримку медичної галузі краю. Він зазначив що ця зустріч дасть змогу депутатам більше детально вивичити ситуацію на місцях та стан справ тубдиспансерної служби і вимагати комплексних рішень щодо організації та фінансування лікування туберкульозу.

Йшлося і про видатки обласного бюджету на реалізацію Програми протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2012-2016 роки. Із  затверджених Програмою 33 669,0 тис.грн.  щорічних асигнувань-профінансовано  лише 17 642,9 тис.грн. Однак щодо ліків, то  область ними забезпечена на 100 відсотків, здебільшого за рахунок Глобального фонду.

Окремо Василь Скрип розповів про реалізацію пілотного проекту у рамках Програми “Боротьба з туберкульозом на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України”. Головний грантоотримувач – українська сторона. Сума коштів складає 6,7 млн. євро, з них 10% – обов'язкове співфінансування з української сторони. Грантові кошти будуть використані на завершення будівництва та обладнання тублікарні в селі Нижня Апша Тячівського району на 100 ліжок. Це дасть можливість відкрити в області профільний медзаклад європейського рівня.

 

 

Для протидії туберкульозу  обласна рада затвердила  цільову програму до 2021 року. На реалізацію її заходів на 2017 рік закладено  6 млн грн.

Директор департаменту охорони здоров'я ОДА Володимир Маркович подякував всьому депутатському корпусу за увагу до сфери медицини краю та турботу про здоров'я його жителів, звернувши увагу на те, що від медичної галузі залежить тільки 5-10 % здоров'я населення. Решта – це спадковість, спосіб життя та низка  зовнішніх факторів (екологія, харчування та інше).  Окремо керівник  департаменту  ознайомив депутатів із урядовою Програмою “Доступні ліки”,  в рамках якої пацієнти можуть безкоштовно або за часткову оплату отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Закарпатська область – одна з перших стартувала в цьому проекті.

На звершення депутати поспілкувалися з колективом, оглянули методичні та інформаційні матеріали, відтак відвідали дитяче та хірургічне відділення, бактеріологічну лабораторію,  та діагностичні підрозділи (ренгенкабінет, бронхологічний кабінет та кабінет ультразвукового обстеження).

Про Захід