До Ужгорода їде Академічний камерний оркестр «Harmоnia Nobile»

Опубліковано:

У 5-му Міжнародному фестивалі “Музика без кордонів” візьмуть участь два потужних прикарпатських колективів – джаз-квартет “Art Prestige” та Академічний камерний оркестр “Harmоnia Nobile”.

Перший колектив створено при Івано-Франківській обласній філармонії в 2009 році, але він вже встиг стати учасником таких мистецьких форумів, як “Схід-Захід” (м.Донецьк, 2010), “Jazz Bez” (2011, 2012), “Прикарпатська весна” (м.Івано-Франківськ, 2011, 2012, 2015), Форум молодої музики (м.Вінниця, 2016). Побував він і на нашій “Музиці без кордонів” у 2013 р. Художній керівник колективу – Арсен Бучинський. Музика квартету – це насамперед авторські композиції його учасників, які в своїй творчості поєднують всі сучасні тенденції акустичного джазу та намагаються найбільш зрозуміло донести до слухача складну та емоційно насичену музику джазу.

Щодо “Harmоnia Nobile”, то творча біографія оркестру почалася ще в 1985 р, а в 2006 колектив отримав почесне звання Академічного. Його партнерами по сцені були кращі вітчизняні солісти (Богодар Которович, Олексій Горохов, Лідія Шутко, Назарій Пилатюк, Богдан Каськів, Олександр Козаренко, Наталія Дацько, Вікторія Лук'янець, Олександр Гурець, Фемі Мустафаєв, Олександр Василенко, Ніна Матвієнко, Марія Стеф'юк, Андрій Шкурган, Тарас Петриненко) та виконавці світової слави – Титус Войнович (Польща), Андрій Війтович (Англія), Едуард Ідельчук, Пекка Аахонен (Фінляндія), Ксав'є де Местр (Франція), Фелікс Айо, Джузеппе Караннанте, Франческо Д'Овідіо (Італія), Тошікі Усуї (Японія), Крістоф Хаґель, Петер Маркс (Німеччина) та ін. Художній керівник, концертмейстер та солістка колективу – заслужена артистка України Наталія Мандрика. В репертуарі оркестру твори світової класики, сучасна музика, власні аранжування. Сподіваємося, кращі твори з репертуару франківців прозвучать і на ужгородській сцені.

Таїсія Грись

 

 

Про Захід