Як громадськість брала участь у формуванні та реалізації державної політики на Закарпатті

Опубліковано:

На сьому сесію облради вноситься проект рішення “Про хід  виконання Регіональної програми із забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки на 2015 – 2018 роки”.

Як зазначає департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА,програма спрямована на налагодження ефективних механізмів партнерства держави з інститутами громадянського суспільства, вдосконалення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечення прозорості і відкритості їх діяльності, залучення громадян до участі в управлінні державними справами, підвищення якості підготовки та прийняття рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням думки громадськості, створення умов для участі громадян у розробленні проектів таких рішень, проведення соціологічних досліджень, а також сприяння пропагуванню державницької ідеології, інтеграції України в Європейські та Євроатлантичні структури, виховання патріотичних почуттів та гордості за Українську державу.

Протягом 2016 року реалізація програми здійснювалася в межах коштів, виділених з обласного бюджету Закарпатської області.

Закарпатська ОДА приділяє постійну увагу залученню громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики, впровадження ефективних механізмів партнерства держави з інститутами громадянського суспільства, вдосконалення діяльності органів державної влади і органів місцевого самоврядування, забезпечення її прозорості та відкритості. Одними із головних завдань Програми є забезпечення, відповідно до чинного законодавства, політичних прав і свобод громадянам і організаціям, надання представникам різних політичних течій рівних умов і можливостей для їх активної і конструктивної участі у суспільно-політичному житті держави.

З метою здійснення координації заходів, посилення взаємодії з громадськими інституціями для забезпечення реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами при місцевих органах виконавчої влади Закарпатської області створено ряд консультативно-дорадчих та експертних органів, консультаційних груп та незалежних комісій, що є ефективною формою співпраці органів влади і громадськості.

При Закарпатській ОДА створено Громадську раду, до складу якої ввійшло 120 представників інститутів громадянського суспільства (ІГС). Експертний потенціал членів громадської ради достатній для  компетентного дослідження, вивчення та аналізу проблем суспільного життя, документів та нормативно-правових актів та внесення своїх пропозиції керівництву області.

Також представники громадськості залучалися до підготовки та відзначення державних свят, пам'ятних дат в житті країни, області, інших важливих подій.

Організовувалися і проводилися зустрічі керівництва ОДА та облради з громадськістю, на яких порушувалися питання співпраці з владними інституціями, актуальні питання життєдіяльності громадських організацій, тощо. Зокрема, щороку керівники області зустрічаються з представниками афганських і чорнобильських організацій, ветеранами війни 1941-1945 років, колишніми політичними в'язнями і репресованими, учасниками АТО тощо.

Загальний передбачений обсяг фінансування Програми на 2016 рік складав 475 тис. грн. (обласний бюджет).

Протягом 2016 року заходи Програми фактично профінансовано на суму 200,0 тис. грн. за рахунок коштів обласного бюджету. Протягом 2016 року за заходами Програми фактично освоєно коштів на суму 112,3 тис. грн. (касові видатки) за рахунок коштів обласного бюджету – 112,3 тис. грн.

Фактично завдання і заходи, визначені програмою на звітний період, виконано на 42%. Такий показник зумовлений, насамперед тим, що замість передбачених Програмою 475,0 тис. грн., виділено 200,0 тис. грн., з яких освоєно 112,3 тис. грн.

Прес-служба Закарпатської облради

Про Захід