Крайові депутати лобіюватимуть перерахунок пенсій ветеранам органів внутрішніх справ

Опубліковано:

На нещодавній позачерговій сесії облради крайовий депутат Віктор Русин вніс пропозицію, яку одноголосно підтримали обласні обранці та ухвалили рішення “Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо фінансового забезпечення перерахунку пенсій ветеранам органів внутрішніх справ” до Міністра соціальної політики України А.О. Реви.

У документі зазначається: “Відповідно до постанови Кабміну України від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” та статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” усі, призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення такого права і провадиться у порядку, встановленому Кабміном України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, затверджено постановою Кабміну України від 13.02.2008 №45. Пунктом 2 цього Порядку визначено, що про підстави проведення перерахунку пенсій особам згідно із Законом силові міністерства та відомства у п'ятиденний строк повідомляють Пенсійному фонду України. У п'ятиденний строк із моменту надходження повідомлення Пенсійний фонд України інформує свої головні управління про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління ПФУ складають  у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за встановленою формою та подають їх органам,  які уповноважені  рішеннями  керівників  державних  органів   видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, та у  місячний  строк  подають  їх   головним управлінням Пенсійного фонду України для перерахунку пенсії”.

Виходячи з наведеного, з метою захисту інтересів ветеранів органів внутрішніх справ, депутати облради наполегливо проситимуть забезпечити виконання статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” шляхом виділення необхідних фінансових ресурсів та невідкладного проведення перерахунку вказаної категорії пенсій у порядку, встановленому Кабміном України.

Прес-служба Закарпатської облради

Про Захід