В обласній книгарні презентували «Історію без цензури»

Опубліковано:
Вчора, 11 квітня, в обласній книгарні імені Ф. Потушняка відбулася презентація громадського просвітницького проекту “LIKБЕЗ. Історичний фронт”.

В Ужгород Кирил Галушко – координатор цього проекту, відомий історик та соціолог, привіз перший і найуспішніший результат роботи цього проекту, – серію книг з історії України у десяти томах під назвою Історія без цензури“. Також Кирил Галушко познайомив закарпатців ще з  двома книгами – “Історією українського війська”, яку активно презентує у військових частинах і  школах та з власним художнім романом “Майданний семестр”.

Ужгород став десятим містом туру презентації. Історик розповів, що через ситуацію в країні першими серію книг побачили жителі Краматорська, Слов'янська, тобто населення тих міст, яке найбільше потребує історичної правди.

Кирил Галушко наголосив на тому, що триває інформаційна війна, а історія – один із основних предметів для маніпуляцій та дискусій. В Україні немає такого потужного агітаційного апарату, як в Росії, тому першогочерговим  завданням істориків є дослідити та донести до українців правдиву історію України, а не ту, яку століттями переписували за нас. Мета проекту – розвінчення міфів, погляд на викривлені сторінки історії та дослідження “білих плям”.

Історик розповів, що наступним завданням проекту буде вивчення регіональної історії України, зокрема й історії Закарпаття. Кирил Юрійович наголосив, що лікбезівці активно залучатимуть істориків із Закарпаття до співпраці, адже їхня команда – це всього лиш15 людей. А регіональна історія  – це справа, яка потребує детального дослідження “зсередини”, адже країна велика, і за своєю суттю строката. Проте, підкреслює історик, саме строкатість  не дає перетворити політичне життя в Україні на диктатуру.

Кирил Галушко наголосив, що для фахових істориків в Україні непочатий край роботи, тому сподівається, що серія з десяти томів історії України – це тільки старт у їхній просвітницькій діяльності.

На завершення Кирил Юрійович подарував обласній бібліотеці книги із серії “Історія без цензури”, а також нову “Історію українського війська”, повідомила Мар'яна Ничка, бібліотекар відділу обслуговування Закарпатської ОУНБ ім.Ф.Потушняка.

 

Про Захід