В Ужгороді відкрили спільну дитячу виставку

Опубліковано:

“Діти для дітей через кордон” – таку назву має виставка-конкурс художніх робіт учнів Ужгородської дитячої школи мистецтв та Закладної умелецької школи Спішске Подградіє (Словаччина), яку відкрили напередодні у літературному музеї Шандора Петефі ужгородського навчального закладу.

Завітали на відкриття заходу Генеральний консул Словаччини Янка Буріанова, заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, представник української діаспори у Спішскій Новій Всі Ольга Семанчак, начальник управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міської ради Ольга Василиндра, член спілки художників України Василь Роман, викладачі та учні Ужгородської дитячої школи мистецтв. Як відзначила у вступному слові директор закладу Наталія Громова, з легкої руки представника української діаспори у Спішскій Новій Всі Ольги Семанчак розпочинається дружба між двома школами, між талановитими українськими та словацькими дітками: “Для наших дітей кордонів немає, для творчості, мистецтва кордонів немає, це і є мета нашого заходу”. Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова подякувала за запрошення та наголосила, що прийшла на захід із великою радістю: “Найголовніше – коли ми поєднаємо дітей, коли діти поєднаються самі, а через мистецтво це можна зробити найдосконаліше.

Бажаю нашим дітям мати тільки радість від творчості і щоб через наших дітей Європа була об'єднана”. За допомогу в організації заходу, за те, що приїхали до Ужгорода і мають бажання не тільки дружити, а й показувати свою творчість, обмінюватися досвідом словацьким друзям подякував заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак. “Надзвичайно важливо, щоб наші діти не відчували бар'єрів, кордонів, щоб могли розвивати свою творчість і показувати, що культурна, історична, духовна єдність між Україною та Словаччиною завжди була, є і буде”, – сказав Олександр Павлович. Високий рівень учасників конкурсу відзначила й Ольга Семанчак, яка розповіла, що ідея започаткувати таку виставку виникла спонтанно, однак одразу знайшла відгук у директора Ужгородської дитячої школи мистецтв Наталії Громової.

Пані Ольга висловила переконання, що дружні стосунки між Ужгородською дитячою школою мистецтв та Закладною умелецькою школою матимуть гарне майбутнє, адже дітей дуже легко здружувати. Картини, представлені на виставці, вражають яскравими барвами, цікавими темами та усміхненими портретами дітей, юні автори через своє мистецтво передали глядачам бачення навколишнього світу, своє ставлення до сьогоднішніх подій, які хвилюють весь світ. Визначало переможців висококваліфіковане журі, яке очолив член спілки художників України, скульптор, лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі Василь Роман. До складу журі увійшли також начальник управління культури, спорту, сім'ї та молоді Ольга Василиндра, старший викладач відділення образотворчого мистецтва Ужгородської дитячої школи мистецтв Еліна Роман, викладачі образотворчого відділення школи Василь Вовчок, Олександр Сидорук, Олександра Тимошко, Михайло Йолич.

Вітання та вручення призерам дипломів та подарунків відбудеться на концерті учнів Ужгородської дитячої школи мистецтв 19 квітня о 17 годині у великій залі школи. А переможцями стали: – у категорії 6-10 років: І місце – Мелцер А. (Словаччина), ІІ місце – Серіїва А., ІІІ місце – Івашина В., – у категорії 11-14 років: І місце – Фаркаш Д., ІІ місце -Хованцова Н. (Словаччина), ІІІ місце – Булеца Б., – у категорії 15-18 років: І місце – Тнюк М., ІІ місце – Дюракова О. (Словаччина), ІІІ місце – Баженкова Н. (Словаччина).

Про Захід