Інгрід Туріс: Мукачево поступово втрачає імідж європейського містечка

Опубліковано:

Актуальне питання щодо недбалого ставлення до пам'яток історико-культурної спадщини з боку місцевої влади Мукачева з трибуни порушила крайовий депутат Інгрід Туріс під час  другого пленарного засідання шостої сесії облради.

За її словами, “адміністрація міста без попереднього погодження з громадою і довільно трактуючи закон про декомунізацію, зруйнувала монумент радянських часів у парку “Перемога”, безпідставно перейменувала низку вулиць, які не мають ніякого відношення до тоталітарного режиму, а названі зокрема іменами відомих на весь світ благодійників та меценатів нашого краю – вихідців із міста. Перемістили й пам'ятник видатному угорському художнику, корінному мукачівцю Мігаю Мункачі, встановлений у 1995-му за рішенням ЮНЕСКО. За даними ЗМІ, під час демонтажу погруддя впало. Відтак Мукачево поступово втрачає імідж європейського містечка, зникає його неповторність”, – розповіла присутнім Інгрід Туріс.

Також обласний депутат занепокоєна, як штучно ліквідовується чи ускладнюється діяльність газетних видань. Зокрема, змушена була закритися щотижнева комунальна “Мукачівська ратуша”, прийнято рішення про демонтаж усіх газетних кіосків на центральній площі. А ще, фактично, без будь-якої аргументації та пошуків альтернативи міськрада продала низку діючих культурно-мистецьких закладів комунальної власності, розташованих у елітному районі: Будинок культури, кінотеатр “Перемога”, художню галерею тощо. “Влада нового покоління намагається замінити роботу цих закладів новоствореними фестивалями, яких нараховують десяток на рік і де завжди присутній алкоголь”, – наголосила Інгрід Туріс.

Крім того, вона нагадала: вже близько двох років заблоковано роботу окремих громадських організацій різних етнічних груп, які за рішенням сесії Мукачівської міськради мали спільно працювати в оновленому Будинку національних спільнот. Приміщення ще все знаходиться в аварійному стані й потребує капремонту. Обласне управління запропонувало частину фінансової допомоги на його проведення, проте амбітні мукачівські керівники категорично від неї відмовилися, мотивуючи тим, що в бюджеті міста вистачає коштів на все.

Відтак Інгрід Туріс подала проект звернення, адресоване до Міністерства культури України, Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності щодо збереження пам'яток  культурної спадщини Закарпатської області на розгляд депутатського корпусу у ході сьомої сесії облради, яка планується наприкінці квітня п.р.

Прес-служба Закарпатської облради

 

Про Захід