Мисткиня з Одеси презентує в Ужгороді свої творчі доробки

Опубліковано:

12 квітня в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту свій творчий доробок представлятиме живописець, книжковий графік, портретист з Одеси Катерина Білетіна.

Об 11.00 год. розпочнеться пленер, під час якого художники впродовж 2-3 годин зможуть малювати дівчат у традиційному народному вбрання з різних куточків нашого краю. Пленер відбуватиметься на території скансену в атмосфері занурення в традиційну народну культуру українців Закарпаття. Відвідувачі зможуть спостерігати за роботою відомих художників Катерини Білетіної, Антона Ковача, Андрія Карташова та інших митців краю.

О 15.00 год. відбудеться презентація книги Катерини  Білетіної “Беззахисність перед красою” – збірки авторських мистецьких реконструкцій народного одягу, що вийшла друком у 2016 р. у видавництві Родовід. Авторка в оригінальній манері на високому мистецькому рівні та з документальною точністю виконала реконструкції традиційного українського вбрання різних етнографічних регіонів.

Завершенням творчого дня стане відкриття о 16.00 год. виставки художниці з Одеси “Квіти Закарпаття”. Представлені в експозиції виставки картини – це частина багаторічного проекту “Український портрет”, започаткованого художницею в 2004 році. Портрети друзів та знайомих в українському народному одязі, портрети мешканців різних куточків України в національних строях є основним жанром робіт Катерини. Художниця багато подорожує Україною та створила галерею  сучасних українських облич. В контексті осмислення сучасності  художниця звертається до глибин минулого.  Зокрема представлений портрет відомого українського казкаря Сашка Лірника, в оточенні героїв його химеричних оповідань. Катерина автор портретів-реконструкцій “Портрет Романа Шухевича”, “Молода Леся Українка”, “Молодий Іван Франко”.

Запрошують усіх охочих ознайомитись із емоційними, феєричними роботами Катерини Білетіної, які створюють святковий настрій та спонукають замислитися над вічними темами – кохання і зради, любові і долі, усвідомлення свого буття.

Про Захід