Як ужгородські роми святкували Міжнародний День ромів (Фото)

Опубліковано:

В центрі обласного центру ромське свято відзначили яскравим та цікавим дійством, інформує прес-служба Ужгородської міськради. 

Представники ромської національності у різнобарвних національних костюмах зібралися на головній площі міста. Там вони співали народні пісні та виконували національні танці під оплески перехожих.

Далі роми влаштували ходу центром міста. З Театральної вони рушили на Корзо, Волошина, а далі – на пішохідний міст. Там роми вшанували пам'ять своїх померлих предків, спустивши на воду віночки зі свічками.

Хода завершилася на площі біля облмуздрамтеатру, де вони продовжили свої святкування. Там роми готували традиційну їжу та напої та пригощали ними всіх охочих, а також – виконували народні пісні та танці.

Та на цьому святко не закінчилося – воно тривало й у облмуздрамтеатрі, де влаштували чудовий концерт із вокальними та танцювальними виступами. Крім того, привітати ромів зі святом прийшли представники обласної та міської влад. 
Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, одягнутий з нагоди свята у традиційну ромську сорочку, звернувся з вітальним словом до всіх присутніх, згадав історію свята, відзначив, що роми – особлива нація, адже не мають своєї державності, повідомив також, що на Закарпатті проживає найбільше представників ромської меншини в Україні, щонайменше 50%. Також побажав ромам міцного здоров'я та миру.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв у вітальному слові підкреслив, що міська влада максимально сприяє та підтримує ромів у їх прагненні інтегруватися у суспільство, допомагає в освітніх, культурних питаннях. Активно відстоюють інтереси ромської громади Ужгорода і депутати Мирослав Горват та Юрій Мандич, інші міські обранці.
Привітав ромів і керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської обласної ради Юрій Гузинець.
Найбільш активним представникам ромської громади, а також громадським діячам, які опікуються ромськими проблемами, вручили нагороди від Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради, а також Ужгородської міської ради.

Довідково. Міжнародний день ромів (International Roma (Gypsy) Day) відзначається щорічно 8 квітня представниками цієї нації по всьому світу.

Свято було засновано на першому Всесвітньому циганському конгресі, що відбувся в Лондоні 8 квітня 1971 року й зібрав представників із 30 країн. У результаті були прийняті національні символи: прапор і гімн, що дозволило циганам світу визнати себе єдиною вільною нацією.

Про Захід