Кожен п’ятий закарпатець має проблеми з серцем

Опубліковано:

Органами державної статистики проведено вибіркове опитування членів домогосподарств області щодо стану їх здоров'я, рівня доступності для них медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя.

Підсумки дослідження, розповсюджені на всі домогосподарства, свідчать, що більше половини (55,7%) осіб області оцінили свій стан здоров'я як “добрий”, три з восьми – “задовільний”, а 6,8% – “поганий”. При цьому 98,3% осіб повідомили, що хворіли протягом року.

П'ять з дев'яти мешканців області, які хворіли протягом року, повідо­мили, що мають хронічні (6 місяців і більше) захворювання. Серед зазначених осіб сім з двадцяти мають гіпертонію, кожна п'ята – серцеві захворювання, десята – артроз, артрит (у тому числі ревматоїдний), кожна п'ятнадцята  – остеохондроз.

Слід відмітити, що частина осіб, які перенесли захворювання, відмітили їх негативні довготривалі наслідки. Так, із загальної кількості осіб, які хворіли за останні 12 місяців, 5,7% повідомили, що ці захворювання негативно вплинули на їх повсякденну працездатність, 9,0% – на їх життєву активність, тобто на можливість займатися фізичною працею, вести активний спосіб життя.

Із загальної кількості осіб, які повідомили, що зверталися до лікаря за останні 12 місяців, сім з дванадцяти метою останнього візиту вказали хворобу або проблему зі здоров'ям, 34,3% – проходження профілактичного огляду.

 

Ганна Лучківська,

начальник відділу обробки даних

вибіркових  обстежень населення ГУС

 

 

 

 

 

 

Про Захід