«Крук Фест» везе до Ужгорода якісну музику

Опубліковано:

  Ужгород вдруге прийматиме фестиваль “важкої” музики.

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів другого ужгородського фестивалю “КРУК ФЕСТ”, який запланований на 22 квітня. Захід від ужгородської промо-групи “КРУК” відвідає “сім міцних представників вітчизняної “важкої” музики, які вирізняються сильними релізами і потужними живими виступами”, інформує Ужгородський прес клуб.   

Детальніше про задум,організацію, учасників фестивалю, свої очікування, а також інші цікавинки музичного життя Ужгорода розказали Микола Мага, співорганізатор фестивалю та Ярина Денисюк, співорганізаторка фестивалю, редактор музичного сайту “Вівсянка”. 

За словами Миколи Маги, минулорічний дебютний фестиваль з аншлагом проходив у клубі “Outsider”. Цього року дійство перебралося у клуб “Фантом” у зв'язку із закриттям “Outsider”. “Але є і плюси: “Фантом” більший і може вмістити більшу кількість шанувальників,- каже Микола Мага,-  У фестивалі будуть брати участь 7 команд, усі гурти вітчизняні. Це концепція фестивалю. Цього разу у ньому приймає участь гурт “Balfor”. Це досить відомий український black metal колектив, який на початку цього року випустив свій альбом на досить відомому лейблі “Drakkar Productions”. Також будуть ветерани ужгородського дез-металу “Castrum”, досить відома одеська маткор-команда “The Nietzsche”. Останній гурт використовує для текстів вірші різних поетів і минулого року вони досить сильно засвітилися в українському музичному просторі своїм релізом “Welcome to Poetry 201”. Це і ужгородський гурт “Обрій” (death metal, groove metal), молоді і перспективні  одесити “White Ward”. У них якраз до кінця весни має вийти альбом на відомому французькому лейблі “Debemur Morti Productions”. Також ужгородці “Incoma”  (post-metal) і західноукраїнський гурт (Дрогобич-Львів) “Octopus Kraft”. Вони випустили  минулого року сильний альбом “Крізь тисячі лісів”, який відмітили у багатьох  оглядах топ-релізів за 2016 рік.”

Фестиваль розпочнеться о 15.00 22 квітня і триватиме упродовж 7-ми годин. Кожен гурт матиме на виступ годину.

Ярина Денисюк, яка відповідає за інформаційний супровід фестивалю звернула увагу на проблему, яка стосується не тільки музичних фестивалів, але й будь-яких культурницьких акцій, що відбуваються в Ужгороді. “Це відсутність площ під афіші, якби це дивно не звучало, – каже Ярина Денисюк. – Друковані афіші актуальні, вони приваблюють відвідувачів. Але ці афіші банально нема куди вішати. В Ужгороді для цього є тільки дві інформаційні тумби , які не згнили та будівельні паркани. Стосовно парканів, то ми в ідеалі маємо питати власників, чи можна там розміщувати афіші, чи не можна. Але наврядчи це хто-небудь робить”. За словами Ярини Денисюк, коли в Ужгороді формувався громадський бюджет, Василь Чайкович запропонував проект встановлення тумб для афіш, але проект не був підтриманий. Писали організатори музподій і петицію на сайт міської ради, але вона не знайшла відгуку.

Організатори “Крук Фест” очікують на цьогорічному фестивалі від 120 до 200 осіб, розраховують і на туристів, яких цими днями багато в Ужгороді. За допомогою одеських партнерів вдалося широко проанонсувати захід через соцмережі. Запустили он-лайн продаж квитків, вартість квитка 100 грн. у передпродажу і 120 грн. – у день концерту.

Організатори зауважують, що при підборі учасників орієнтувалися на статус команди і актуальність релізів гурту. Тому ужгородців на “Крук Фест” чекає справді якісна та актуальні музика. 

 

   

Про Захід