Число краян, які звертаються за безоплатною правовою допомогою, щороку збільшується

Опубліковано:

ро успіхи системи безоплатної правової допомоги на Закарпатті, у четвер, 5 квітня, учасників публічної презентації поінформував директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець, який зазначив, що за І-й квартал 2017 року Регіональним центром  було видано 762 доручення адвокатам для надання безоплатної вторинної правової допомоги, тоді як за аналогічний період у 2016 році – 735, у 2015 р. –529, у 2014 р. – 482, у 2013 р. – 335. Ці цифри  красномовно свідчать про довіру краян до системи БПД.

Фахівці Регіонального центру, місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги та бюро правової допомоги докладають зусиль задля  забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя мешканців краю, посилення правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад, спільнот, проводячи  правопросвітницькі заходи, надаючи безоплатні юридичні консультації тавторинну правову допомогу – представництво інтересів клієнта в суді, доступ до електронних сервісів Мін'юсту тощо.  

Про успішні справи за перші три місяці 2017 рокуадвокатів, які надають безоплатну правову допомогу на Закарпатті, розповів начальник  відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів РЦ Павло Марамигін. Зокрема, у кримінальних провадженнях адвокат Іван Дренкалюк домігся виправдувального вироку клієнту, який обвинувачувався у вчиненні навмисного вбивства, Юрію Рущаку, Юрію Азьомі, Михайлу Суботі  та Артуру Діовші вдалося добитися для клієнтів зміни запобіжних заходів на більш м'які, Петру Ставичному – перекваліфікування дій клієнта з важкого злочину на середньої важкості, Едуарду Лемаку та Петру Ставичному – більш м'якого покарання для підзахисних тощо. У цивільних справах завдяки діям  Вікторії Волошин вдалося відновити житлові права клієнта, Любомира Цебрика – банківській установі було відмовлено у стягненні з клієнта 600 тисяч гривень по кредитній справі.

Представник Української Гельсінської спілки з прав людини Юрій Опаленик зазначив, що “довіра до системи безоплатної правової допомоги щороку зростає. Проте є побажання, аби кількість адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу в краї, збільшилася. Це, безсумнівно, додасть позитивного іміджу та сприятиме успішному розвитку системи БПД на Закарпатті”. Про потребу мешканців краю у безоплатній правовій допомозі та консолідації зусиль для посилення правоспроможності громад говорила і представниця ГО  “Фундація регіональних ініціатив” Олена  Біланіна.
    На завершення  В.Попадинець зазначив, що працівники системи БПД на Закарпатті і надалі будуть докладати максимум зусиль задля розширення доступу до правової допомоги краян у всіх куточках краю та надання якісної правової допомоги.

Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги в Закарпатській області.

Про Захід