Мукачівські рятувальники долучилися до Тижня знань з основ БЦЖ

Опубліковано:

Уже традиційно, котрий рік поспіль, закарпатські рятувальники спільно з освітянами проводять Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності. Основна мета таких профілактичних заходів – навчання підростаючого покоління правилам поведінки в різного роду надзвичайних ситуаціях та  пожежах.

Ця тема набуває особливої актуальності у святкові дні та напередодні літніх канікул, коли через брак нагляду з боку дорослих, діти залишаються наодинці. Не завжди хлопчики та дівчата знають, або ж дотримуються правил особистої безпеки та вміють застосовувати їх на практиці.

Цей рік не став винятком, адже проблема дитячого травматизму завжди актуальна. У кожній школі, чи дошкільному закладі Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності проходить по-своєму, із врахуванням різних вікових груп дітей.

Упродовж 5-6 квітня працівники Мукачівського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Закарпатській області провели просвітницькі акції у двох навчальних закладах.

Так, для 105 вихованців Мукачівської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів пролунав учбовий сигнал “Увага! Пожежа! Вихователі одразу вивели діточок з приміщення на відкриту територію. Далі рятувальники нагадали присутнім правила пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності. Особлива увага акцентувалася на дотриманні правил належної поведінки у поводженні з відкритим вогнем під час відпочинку на природі та в побуті, де на дітей чатує чимало небезпечних спокус у вигляді сірників, запальничок, хлопавок.

А виховний захід на тему: спалювання сухої рослинності – екологічна проблема сьогодення, пройшов сьогодні, 6 квітня, на базі Районного центру дитячої та юнацької творчості Мукачівської райдержадміністрації, що в селі Великі Лучки.

До закладу на червоно-білому спецавтомобілі прибули вогнеборці 17-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Мукачева та продемонстрували оперативність дій під час гасіння умовної пожежі. Далі рятувальники показали учням техніку, обладнання та спорядження за допомогою яких проводиться ліквідація надзвичайних ситуацій та пожеж. Також всі бажаючі могли випробувати свої сили та загасити умовну пожежу власноруч. Усього було охоплено близько 40 учнів 7-9 класів.

А теорію безпеки життєдіяльності присутнім нагадали самі вихованці закладу. Так, учасники агітбригади Дружин юних пожежних “Фенікс” підготували виступ, в якому розкрили причини і наслідки пожеж. що виникають внаслідок загорання сухої рослинності. Також для дітей організовано тематичну книжкову виставку.

А на згадку про себе рятувальники подарували учням обидвох навчальних закладів “Пам”ятки безпеки”.

У ДСНС України у Закарпатській області

Про Захід