Дерева та бордюри в Ужгороді білять не комунальники, а «небайдужі» ужгородці (Фото)

Опубліковано:

Вчора, 4-го квітня, директор департаменту міського благоустрою КМДА Андрій Фіщук повідомив, що в столиці заборонено білити дерева вапном, або інші елемент благоустрою.

Насправді заборона вапнування дерев та малих архітектурних форм існує вже давно, аж з 2006-го року. Мова йде про наказ міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.4.2006 “Про затвердження Правил утримання зелених насадженьу населених пунктах України”. Так, згідно з “Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України” пункт  9.1.17 – “Забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми”.

Водночас в Ужгороді вже можна побачити побілені дерева та бордюри навіть на центральних вулицях чи скверах у центрі. Побілили старі дерева на вулиці Ольбрахта, поблизу ректорату УжНУ, а також молоді деревцята на площі Театральній, поблизу ГУНП Закарпатської області та ректорати побілили ще й бордюри, при чому мова йде про натуральний камінь.

Втім, як повідомила начальник прес-служби Ужгородської міської ради Алла Кохан, побілкою дерев чи малих архітектурних форм комунальники не займаються, дерева білять з власної ініціативи самі містяни.

На жаль чіткий механізм реакції на ці порушення не прописаний, тож якось вплинути на “небайдужих” містян, які попри заборону й далі за традицією білять дерева, важко.

“Про Захід”  

Про Захід