В Ужгороді провели міжнародну конференцію (Фото)

Опубліковано:

Міжнародна конференція “Активність громади та громадянського суспільства – основа для демократичного розвитку” у рамках програми “Словаччина – Україна: співробітництво через кордони” відбулася напередодні в Ужгороді у “Совиному гнізді”. Організатором заходу виступив Ужгородський прес-клуб.

У відкритті взяв участь заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, який подякував організаторам і словацьким партнерам за можливості для Ужгорода брати участь у проектах транскордонного співробітництва.

Олександр Павлович підкреслив: “Ми прагнемо створити ефективні умови співпраці влади, громади для досягнення якісних результатів. Наші спільні зі Словаччиною багаті історичні, культурні, духовні цінності з роками тільки збільшуються. Для Ужгорода ця країна – найближчий сусід, партнер. Ще за радянських часів Ужгород і Кошице мали партнерські стосунки – обмін студентами, науковцями, і ці позитивні елементи співпраці, на мою думку, треба тільки поглиблювати, розвивати. Приємно бачити, що серед українських учасників конференції майже нікому не потрібен переклад або інструменти для синхронного перекладу, більшість добре розуміють наших закордонних друзів. Також наші словацькі партнери розуміють те, що ми хочемо донести до них українською”.

Заступник міського голови повідомив, що у рамках програми транскордонного співробітництва України зі Словаччиною, за підтримки уряду Словаччини і норвезьких грантів завершується реалізація спільного туристичного проекту між Ужгородом та Михайловцями, наступного тижня проект презентують у Києві на Міжнародному туристичному форумі.

Менеджер проекту “Інформація для громадян та співпраці”, член ради з прав сеньйорів, почесний президент Асоціації видавців друкованих ЗМІ у Словаччині Мілош Немєчек розповів про українсько-словацький проект “Інформація для громадян та співпраці”, який стартував у 2016-му році і має на меті активний обмін інформацією між країнами. Програма реалізовується за підтримки Норвезького фінансового механізму у Прешовському краї, підтримує розвиток прикордонних територій, які контактують із країнами, що межують з Європою. Мілош Немєчек зазначив, що співробітництво між Україною та Словаччиною потрібно поглиблювати, зокрема, і розширюючи інформаційний обмін.

Едуард Бураш – уповноважений мера Кошице з питань транскордонного співробітництва та співпраці з Україною нагадав, що нещодавно в Ужгороді побувала делегація словацького міста-побратима Ужгорода – Кошице на чолі з мером Ріхардом Раші. Під час зустрічі із міською владою Ужгорода обговорили напрямки співпраці, в тому числі і підготовку спільних проектів у рамках транскордонної співпраці із залученням європейських фінансових механізмів.

Начальник відділу міжнародних ґрантових програм та інновацій Ужгородської міської ради Вікторія Тарахонич розповіла про досвід впровадження українсько-словацького туристичного проекту “Інновативні інформаційні продукти транскордонної співпраці” за підтримки норвезьких фондів та уряду Словаччини. Головною метою проекту є забезпечення розвитку інформаційних потоків інноваційними методами з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для зменшення соціальних та економічних відмінностей між нашими країнами.

У рамках проекту, за словами Вікторії Тарахонич, реалізують можливість вільного доступу до інформаційних потоків, зокрема в Ужгороді та Михайловцях вже встановлені безкоштовні точки доступу до мережі Інтернет – точки WiFi для власників смартфонів, планшетів та незабаром встановлять інформаційні сенсорні кіоски для туристів без їхнього власного ПК. Також створено веб-портали про туристично-привабливі місця у регіонах та на околицях Михайловців і Ужгорода англійською, словацькою та українською мовами. Портали будуть взаємопов'язані між собою і міститимуть не тільки дані щодо туризму, а й необхідну інформацію про візи, особливості перетину кордону тощо. По 7 інформаційних щитів – інформаційних стендів із картами та з QR посиланнями – встановлять у різних частинах обох міст. Крім того, у рамках проекту буде створено документальний фільм трьома мовами про ці регіони, який транслюватимуть регіональні телекомпанії країн-партнерів, а також можна буде переглянути на веб-порталах міст.

На конференції виступили також багато інших експертів, науковців, працівників місцевого самоврядування, активістів громадських організацій, журналістів Закарпаття і сусідніх словацьких регіонів.

Про Захід