Закарпатські рятувальники йдуть до людей, щоб навчити їх безпеки

Опубліковано:

Закарпатські рятувальники проводять комплекс профілактичних заходів, щоб охопити найширші верстви населення та нагадати людям, що саме необережність та легковажне ставлення до власної безпеки часто можуть мати непередбачувані наслідки.

Так, 23 та 24 березня комплексні профілактичні відпрацювання пройшли в Мукачівському, Свалявському та Рахівському районах. Усього було охоплено 4 населені пункти.

На Мукачівщині рятувальники навідалися до мешканців сіл Ракошино та Руське. Рейдові групи здійснили подворові обходи близько 100 дворогосподарств селян з якими провели профілактичну та роз'яснювальну роботу щодо питань пожежної безпеки. При цьому увага акцентувалася на питаннях безпечної експлуатації електроприладів, систем  пічного й газового опалення та порядку дій при виникненні пожеж та надзвичайних ситуацій різного роду.  Людям пояснювали, що навіть незначне нехтування правилами  безпечної поведінки у побуті може призвести до непередбачуваних наслідків – пожеж із втратою роками нажитого майна, а  то й стати причиною трагічних наслідків.

Фахівці також нагадали громадянам правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів, про ризики залишення малолітніх дітей у своїх домівках без нагляду дорослих. Рятувальники пояснили небезпеку при спалюванні сухої трави та чагарників. У ході відпрацювання особлива увага  була приділена обійстям, де проживають самотні люди похилого віку, інваліди, неблагополучні та багатодітні родини.

Пожежний лікнеп працівники ДСНС Мукачівського міськрайвідділу У ДСНС області провели і для вихованців дошкільних навчальних закладів сіл Ракошино та Руське. Усього було охоплено 68 та 42 дитини відповідно.

Спілкуючись з малечею, рятувальники були приємно вражені їхніми знаннями про те, як треба поводитися під час пожеж та інших надзвичайних ситуаціях, приміром, правилам відпочинку під час прогулянок в лісі, виявленні підозрілих предметів тощо. Також всі без винятку знали, що викликати пожежно-рятувальну службу треба за телефонним номером “101”. А для закріплення почутого й побаченого, рятувальники провели для малечі невеличкий конкурс-вікторину та на згадку про себе подарували дітям “Пам'ятки безпеки”.

Свалявські рятувальники навчали пожежній безпеці мешканців села Березники. Під час відпрацювання житлового сектора, усього було охоплено близько 40 дворогосподарств, рятувальники порадили мешканцям як усунути виявлені недоліки, щоб не сталося пожежі.

Щоб правила  безпеки життєдіяльності дізнались якомога більше людей, працівники Служби порятунку поспілкувалися також з працівниками сільської ради, трьох місцевих торговельних закладів та в ігровій формі під гаслом “З вогнем не жартуй” провели тематичний урок для вихованців місцевого дошкільного закладу та навчили  як правильно користуватися вогнегасником.

За аналогією проходила просвітницька акція й на Рахівщині в селі Білин. Усього представники Рахівського райвідділу ДСНС поспілкувалися з господарями 78 приватних обійсть. Увага місцевого населення акцентувалася на основних вимогах правил пожежної безпеки у побуті з врученням відповідних тематичних листівок; пам'яток, інструкцій з правилами користування відкритим вогнем, утримання печей, експлуатації газового обладнання та електроприладів. Адже, саме ці причини домінують серед пожеж, що виникають у житловому секторі. Також рятувальники наголошували й на пожежній безпеці в природних екосистемах та недопущенні випадків спалювання сухостою. А серед старшокласників Білинської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено профорієнтаційну роботу щодо вступу у вищі навчальні заклади системи ДСНС України. Майбутні випускники дізналися про  профільні виші та  умови для вступу.

Також рятувальники акцентували увагу громадян на недопущенні загибелі та травмуванні дітей під час пожеж чи інших надзвичайних ситуацій, дотримання правил пожежної безпеки неповнолітніми під час весняного пожежонебезпечного періоду. На згадку про себе рятувальники також залишили наочну агітацію з правилами безпечного життя.

У ДСНС України у Закарпатській області

Про Захід