В Ужгороді представили новий електронний сервіс – «Кабінет ужгородця»

Опубліковано:

Сьогодні, 15-го березня, в Ужгороді відбулася презентація нового електронного сервісу реалізованого в рамках проекту Європейського Союзу, Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ та Ужгородської міської ради. Онлайн сервіс, або ще цифрова екосистема, має назву “Кабінет ужгородця”, і буде інтегровано працювати із сайтом Ужгородської міської ради.

Як відзначив голова Ужгородської міської ради Богдан Андріїв, вартість проекту 807250 гривень, з яких 170 тисяч гривень – кошти місцевого бюджет, а 637 250 гривень кошти донора. Завдяки цьому сервісу можна буде онлайн сплатити комунальні послуги та навіть надати їм відповідну оцінку, зареєструвати об'єкти господарювання, створити та брати участь у електронних зверненнях, подавати заявку до електронної черги в дошкільні навчальні заклади, відстежувати рух громадського транспорту в Ужгороді. Також важливим пунктом сервісу буде відкритий бюджет міста. Система є модульною, тож в майбутньому є можливість запроваджувати на її базі низку інших сервісів. Зокрема вже заплановано надання медичних послуг – “Розумна лікарня”, електронна видача довідок тощо.

Міжнародний менеджер проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Хендрік ван Зіл, відзначив, що головна мета проекту допомога в реалізації більш значних змін у діяльності місцевих громад. Це також дасть змогу надихнути місцеву владу та спільноти у тому, аби просуватися далі в таких проектах.

Голова ГО “ВГОЛОС” Юлія Паніна розповіла про технічні аспекти впровадження проекту, зокрема, зауважила, що під час підготовки проекту виникло низка питань, зокрема ідентифікація користувачів сервісу.

Реєструватися на сервісі можна буде кількома способами: через електронний цифровий підпис та bank-ІD. Однак також можна буде звернутись в ЦНАП, де користувачу створять обліковий запис у “Кабінеті ужгородця”.

“Про Захід”

 

Про Захід