Закарпатські митники вчили студентів митному праву

Опубліковано:

Протягом вихідних, 11 та 12 березня, на базі Ужгородського національного університету, проходила “Всеукраїнська школа з митного права”. Захід вже вдруге пройшов в обласному центрі Закарпаття. Організовує його Закарпатський осередок ліги студентів та юридичний факультет УжНУ за сприяння Закарпатської митниці ДФС.

Фахівці Закарпатської митниці ДФС прочитали чотири лекції студентам. Спочатку, в перший день “Всеукраїнської школи з митного права”,  Лілія Дорофеєва – начальник юридичної відділу Закарпатської митниці ДФС, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та процесу ДВНЗ “УжНУ” розповіла студентам про реформи митних органів України в період 2012-2016 років, міжнародні стандарти та вітчизняні результати. А також керівник юридичного відділу висвітлила студентам додаткову тему: “Ввезення громадянами на митну на територію України товарів без оподаткування: пільга чи проблема?”.

В свою чергу Віктор Іванус – заступник начальника управління – начальник відділу контролю за переміщенням товарів управління організації митного контролю Закарпатської митниці ДФС зосередив увагу присутніх та розповів їм про: “Особливості перетину кордону через пункти пропуску Закарпатської митниці ДФС українськими громадянами – власниками автомобілів із іноземною реєстрацією в контексті прикордонного руху з країнами Європейського союзу”.

Відтак про виявлення та фіксацію митних правопорушень при переміщенні через митний кордон України транспортних засобів особистого користування, ввезених громадянами на митну територію України в митних режимах “транзит” та “тимчасове ввезення” молодим правникам, юристам розповіла Вікторія Гелле – заступник начальника відділу провадження у справах про порушення митних правил управління протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці ДФС.   

Наступного дня, 12 березня, Микола Ясевич – заступник начальника юридичного відділу Закарпатської митниці ДФС провів лекцію на тему: “Переміщення транспортних засобів іноземної реєстрації у контексті нетарифного регулювання. Питання реалізації Стамбульської конвенції”.

Студенти, учасники другої “Всеукраїнської школи з митного права”, мали змогу задати питання та отримати фахові відповіді працівників митниці, які не в теорії, а на практиці застосовують норми митого права.

Відтак дискусії та діалоги між фахівцями та студентами допоможуть останнім краще орієнтуватися в митному законодавстві України, побачити перспективи розвитку існуючих напрацювань в галузі митної справи, знаходити конструктивні рішення та з розумінням підходити до висвітлення питання з митного права, митних правопорушень та процесів пов'язаних з євроінтеграцією.

ДФС у Закарпатській області

 

Про Захід