Через будівництво у «Короні» магазини ужгородського пасажу заливає водою, потріскали стіни та небезпечно працювати (Фото)

Опубліковано:

Сьогодні, 1-го березня, до редакції “Про Заходу” звернулися ужгородські підприємці, що займаються торгівлею в магазинах розташованих в ужгородському пасажі. Люди поскаржилися на критичну ситуацію, яка склалася через будівництво, що ведеться в історичному комплексі “Корона”. Магазини, які розташовані впритул до “Корони” під час дощу вщент заливає водою.

Оскільки будівельники по суті демонтували другий поверх над ними, то в негоду зі стелі та стінами просто ллється вода. Більше того, внаслідок будівельних робіт стіни у деяких магазинах в буквальному сенсі прорізані глибокими тріщинами, подекуди вже обвалюється штукатурка. Окрім того, у людей пошкоджене майно та товар. Підприємець Олександра Балабанова сьогодні написала заяву у міський відділ поліції про пошкодження майна: водою понищений комп'ютер, принтер та термінал.

Підприємці орендують приміщення у одного власника – Марії Васєчкіної. Жінка пояснює, що неодноразово зверталася до тих, хто проводить будівництво, однак безрезультатно. Сьогодні верх приміщень таки закрили плівкою, але судячи з того, що можна побачити в магазинах, це не надто допомогло. Залиті стіни, струмені, які течуть зі стелі, відра та тазики по всім приміщенням.

Наразі люди переймаються вже не стільки цілістю товару чи техніки, а власною безпекою. Через замокання є ризик замикань в електромережі. Вода стікає через пожежні сигналізації, відеокамери та електросвітильники. До того ж, в якийсь момент просякнута водою стеля може просто обвалитися людям на голову. У приміщеннях холодно, бо небезпечно вмикати електрообігрівачі.  

Марія Васєчкіна каже, що тиждень тому понесла заяву до Ужгородської міськради з проханням якось вплинути на ситуацію, боїться, що в будь-яку секунду в приміщенні може спалахнути пожежа, але поки що реакції не було. Викликали на місце і муніципальну поліцію, але там сказали, що це не їх компетенція.

Власниця наголошує, що така ситуація триває вже місяць: “Були тут прораби, розводили руками, обіцяли накрити плівкою такою, яка не буде протікати, але це тільки обіцянки. Повністю демонтували другий поверх. Ми, коли робили ремонт, то це було крок-за-кроком, купа погоджувальних документів, узгоджували все із сусідами, а тут не зрозуміло, що робиться. Зараз не працюємо зовсім, світло виключаємо, бо боїмося, що закоротить. Хочу, аби ви зафіксували, якщо що-небудь станеться, ми не винуваті ні в чому. Б'юся-б'юся, але все без толку”.

Як повідомила Алла Кохан, начальник прес-служби Ужгородської міської ради, дозволи на проведення робіт на об'єкті “Корона” видалися відповідними інстанціями в Києві, оскільки об'єкт відноситься до 4-ї категорії ( роботи, на яких можуть призвести до втрати об'єктів культурної спадщини місцевого значення). Однак завтра буде сформована комісія, яка й проінспектує ситуацію, що склалася. Своєю чергою, “Про Захід” стежитиме за подальшим розвитком подій. 

Лариса РОМАНЮК, “Про Захід”  

Про Захід