Мукачівці вшанували пам'ять поета Миколи Матоли

Опубліковано:

Вечір поезії проведено в міській бібліотеці. Віддаючи данину непересічному таланту мукачівського літератора, якому у цьому році повинно було виповнитися 65 років, центральна міська бібліотека ім. О. Духновича організувала і провела вечір пам'яті Миколи Матоли – відомого поета, журналіста, літературознавця, лауреата літературної премії ім. В. Симоненка. 
В читальній залі бібліотеки зібралися шанувальники таланту письменника, а також члени його родини, літературного об'єднання “Рідне слово”, друзі, однокласники, колеги по перу. 
Присутні мали можливість почути багато цікавих фактів із життя та творчості відомого письменника, який проживши всього 41 рік, залишив по собі чималу літературну спадщину, яка і досі не вся видана та ще довго буде предметом вивчення критиків і літературознавців.
Про ужгородські зустрічі з поетом, який так рано відійшов у вічність, значення його творчості, розповідав відомий український письменник, лауреат Національної літературної премії ім. Т. Г. Шевченка та лауреат інших премій Мирослав Дочинець.
Про роки, проведені в поетичних баталіях та ту систему, яка забороняла творчим людям бути самим собою, згадували Василь Густі, письменник, голова Закарпатського осередку Національної спілки письменників України та Віктор Дворніченко, поет, журналіст, головний редактор газети “Мукачево”. 
Михайло Лабош, директор Мукачівської загальноосвітньої школи №2 ім. Т. Г. Шевченка, випускником якої був поет Микола Матола, у своєму виступі констатував, що школа і він особисто пишаються таким учнем.
Сестра поета Емілія згадувала дитинство, перші поетичні спроби зоряного брата і щасливі часи проведені в дружній люблячій родині.
Різні пригоди – шкільні й поза школою, згадували у виступах однокласники поета – Любов Лазар, Ростислав Сташ, Ольга Стадник, Віра Медвідь, Надія Васюта. 
Працівники бібліотеки, голова літературного об'єднання “Рідне слово” Тетяна Рибар та студенти торговельно-економічного коледжу читали поезію Миколи Матоли.
З творами поета, виданими у різні роки, та висловами відомих літературознавців про його творчість відвідувачів бібліотеки знайомила і книжкова виставка “Таїна слова – смисл буття”.

Мукачівська міськрада

 

Про Захід