Перечинець готував теракт?

Опубліковано:

СБУ схопила шпигуна, який збирав відомості про аеропорт, ГЕС та армію

У Перечині зловили шпигуна, причому не якогось приїжджого диверсанта, а місцевого. Така шокуюча новина цими вихідними сколихнула всю область. Перечинець вирішив заробити на зраді Батьківщини та почав збирати інформацію про стратегічні об'єкти краю. Чи працював він на Росію, чи на якусь іншу країну – наразі невідомо. Проте роботу встиг провести доволі плідно…

Як розповіли в СБУ, доказів того, що перечинець був шпигуном, є чимало. Вищезгаданий зловмисник активно цікавився аеропортом “Ужгород”. Проводив приховану  деталізовану фотозйомку будівель, споруд і прилеглих територій летовища. Диверсант також цікавився зображеннями злітної смуги, диспетчерського пункту, об'єктів навігації та радіолокації. А ще шпигуна дуже цікавила Оноківська ГЕС, що на Ужгородщині. Таку роботу, як правило, ведуть із метою подальшого підриву стратегічного об'єкта. Приміром, можна затопити навколишні населені пункти та знеструмити частину регіону. Такі дії відволічуть армію та МНС від прямих обов'язків. І це не єдиний доказ того, що затриманий є дійсно шпигуном. Під час обшуку його помешкання працівники СБУ знайшли посібник Міноборони СРСР “Руководство по подрывным работам”, який мав гриф “для службового користування”. Фахівці стверджують: таку книгу не знайдеш у магазині чи бібліотеці. Вона видається під час навчання чи проходження курсів підготовки відповідних спецслужб. А ще правоохоронці виявили  бойовий розрахунок потреб 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону України, який дислокувався в нашому краї, а зараз воює на сході країни. Працівники УСБУ області за фактом “диверсія” відкрили  кримінальне провадження. Далі долю шпигуна вирішить суд. 
Що цікаво, ця людина популярна в Перечині. Те, що він місцевий мешканець, підтверджує чимало людей. Щоправда, позитивних відгуків не почули – подейкують, хлопець зловживав алкоголем та наркотиками. З конфіденційних джерел вдалося з'ясувати, що перечинець їздив на заробітки в східні регіони. Цілком можливо, що саме тоді його й “завербували”. 
І це не перший диверсант, якого виявили в нашому краї. Час від часу в ЗМІ з'являлися повідомлення про затримання людей на підставі звинувачення в шпигунстві. Так, два роки тому правоохоронці затримали мешканця Виноградівщини, який через Інтернет замовляв собі відео- та аудіозаписуючі пристрої, призначені для негласного отримання інформації. За це одержав 4 роки. А не так давно в Ужгороді працівники СБУ та міліції затримали двох російських журналістів, які діяли за завданням спецслужб РФ під прикриттям і пред'являли посвідчення фінської телерадіокомпанії “МТВ-3”. Їх примусово вислали за межі краю. Щоправда, не з усіма шпигунами можна було так обходитися. Зокрема депутат Європарламенту Бейло Ковач, який представляє угорську ультра­праву політичну силу “Йоббік”, довгий час мав приймальню в Берегові. Цей політик запам'ятався Європі тим, що відкрито агітував за надання автономії Закарпаттю та стверджував: референдум у Криму – законний. Прокуратура Угорщини звинуватила його в шпигунстві на користь Росії. 
На жаль, Закарпаття за кількістю шпигунів лідирує у всій Західній Україні. Загалом, за інформацією СБУ, співробітники українських спецслужб за останній час затримали понад 90 диверсантів, частина з яких є громадянами Росії.
Петро МИНАЙ, Закарпатська правда

Про Захід