Соціум

Майже п’ять тисяч закарпатців вже скористалися «теплими» кредитами

Продовжено програму по “теплим кредитам”. У цьому році, як і раніше, закарпатці зможуть отримати державну безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів. 20 відсотків – на придбання “негазових” котлів, 35 процентів – для утеплення індивідуального житла та 40 відсотків – для ОСББ. Якщо до складу ОСББ входять  отримувачі субсидій, фінансова допомога сягає 70 процентів.
Також внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для здійснення заходів цієї програми. Крім того, до переліку банків, уповноважених на видачу так званих “теплих кредитів” включено і ПАТ КБ “ПриватБанк”. Відтак, у людей більше свободи вибору щодо банку, місця  розташування його філії, оптимальних умов кредитування тощо. Підключення ще однієї фінансової установи посилює і конкуренцію у банківському секторі. Це дасть змогу здешевити вартість кредитів для домогосподарств та ОСББ та залучити більшу кількість учасників.
Для реалізації цієї програми у державному бюджеті на 2017 рік вже передбачено 400 млн. гривень.
Нагадаємо, що населення та ОСББ, які беруть участь у програмі, отримують безповоротну фінансову допомогу на проведення енергоефективних заходів:  утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміна вікон на енергоефективні, модернізація освітлення тощо.
Як повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр, всього за час дії програми, мешканцям області було видано “теплих кредитів” на суму понад 102 мільйона гривень. Зокрема, на встановлення “негазових” котлів – 772 кредити на суму 14 мільйонів гривень, на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів – 4062 кредити на суму 87,7 мільйонів гривень та ОСББ – 12 кредитів на суму 928  тисяч гривень.

Прес-служба ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 86 = 93