Закарпатці обурилися через вимогу ЄС скасувати мораторій на вивіз лісу

Опубліковано:

Представники деревообробних підприємств, природозахисники, громадськість Закарпаття у випадку скасування мораторію на експорт необробленої деревини готові вдатися до рішучих дій щодо унеможливлення вивозу необробленої сировини за межі області.

У ході першого пленарного засідання шостої сесії облради крайові обранці прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо  недопущення скасування мораторію на експорт необробленої деревини.

У документі зазначається: “Нами, депутатами  Закарпатської обласної ради  сьомого скликання на другому пленарному засіданні п'ятої сесії облради, яке відбулося 22 грудня 2016 року, було прийнято звернення щодо недопущення скасування мораторію на експорт  необробленої деревини.

 Однак, за інформацією, що шириться українськими та іноземними засобами масової інформації, за результатами візиту  Прем'єр-міністра України  Володимира Гройсмана до Брюсселю Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що “як тільки  український уряд  представить до парламенту проект закону  про скасування заборони на експорт  лісу…”, то отримає другий транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу у розмірі 600 млн євро. Ця інформація викликає додаткове занепокоєння громадськості краю.

До нас, депутатів Закарпатської обласної ради, надходять численні звернення мешканців області, які обурені ситуацією, що склалася, з проханням не допустити скасування мораторію на експорт необробленої деревини, що катастрофічно вплине як на економічну, так і екологічну ситуацію краю, який і так щороку потерпає від нищівних повеней. Зокрема, як вбачається зі звернень, представники деревообробних підприємств, природозахисники, громадськість краю у випадку скасування мораторію на експорт необробленої деревини готові вдатися до рішучих дій щодо унеможливлення вивозу необробленої сировини за межі області.

Враховуючи викладене вище, ми, депутати Закарпатської обласної ради, у черговий раз переконливо просимо Президента України, Кабінет Міністрів України і Верховну Раду України, створити умови для розвитку вітчизняної деревообробної промисловості та не допустити скасування мораторію на експорт необробленої сировини”, наголошується у документі.

Прес-служба Закарпатської облради

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Про Захід