Але достеменно відомо: дві третини хворих – діти
Такої кількості хворих наприкінці вересня – на початку жовтня, як зараз, дільничні лікарі не пригадують. Спеціалісти переконують: зазвичай сезонне масове поширення грипу та ГРВІ спостерігається наприкінці жовтня – в листопаді, а цьогоріч простудні недуги косять на місяць раніше. І хоча за твердженням СЕС до епідемії дуже й дуже далеко, фахівці все ж радять готуватися, поки ще є час.
Отже, як повідомила начальник відділу епіднагляду та санітарної охорони території головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Закарпатській області Вікторія Дьордяй, за 40-й календарний тиждень 2014-го до лікувально-профілактичних закладів області з приводу захворювання на ГРВІ та грип звернулася 1161 особа, що на 32% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Серед захворілих майже дві третини становлять неповнолітні віком до 17 років, а між ними найчастіше нездужають дітки віком до 4 років.
Спеціалісти переконують, що показник захворюваності на грип та ГРВІ серед населення області складає 9,2 на 10 тисяч населення, що на 65,3% нижче епідемічного порогу. Найвищий показник захворюваності на ГРВІ зареєстрований в Ужгороді, а найменший – у Мукачівському районі. Госпіталізовано наразі 7,4% від усіх захворілих, із яких ледь не всі – діти.
Загалом у 2014-му в Україні не прогнозують появи нових штамів грипу, цього епідсезону очікується циркуляція вірусів грипу А “Каліфорнія” та “Техас”, а також вірусу грипу В “Массачусетс”. Лікарі радять від них убезпечитися щепленнями: в жовтні ще можна здійснити вакцинацію, щоб до сезону масових застуд встиг виробитися імунітет. Рекомендується здійснювати щеплення насамперед людям, котрі перебувають у групі ризику, – лікарям, дітям тощо.
Попри ГРВІ, закарпатців хвилює питання розповсюдження в світі лихоманки Ебола. Перед виходом газети вже було відомо, що навіть у Сербії, яка межує з Угорщиною, понад 700 осіб ізолювали з підозрою на зараження. Чи може вірус порапити й до нас? Як прокоментував головний лікар Закарпатської обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк, на жаль, нині від перенесення небезпечної недуги гарантовано убезпечитися неможливо, адже протягом доби люди перелітають із Африки в Європу. Проте наші лікарі готуються: зі слів М. Поляка, вже проведені відповідні навчання серед медперсоналу в Ужгороді, ведеться робота по районах.
Галина СОЛОДКА, Закарпатська правда