Психологічну допомогу закарпатці отримуватимуть по телефону

Опубліковано:

 11 жовтня за прикладом Угорщини на Закарпатті запрацювала перша психологічна допомога по телефону.
Про це повідомив Домонкош Буза — президент Угорської асоціації служби телефонної екстренної психологічної допомоги. Зокрема нині вже почався підбір необхідних кадрів у Берегові, які пройдуть навчання в Угорщині.

Подібна служба діє в Угорщині з 1970 року, має 22 підрозділи та нараховує понад 500 добровольцев. Щороку до них звертаються по допомогу від 300 до 600 тысяч людей.

Запровадили нещодавно її і у румуніській Трансильвании, де також мешкає чимало угорців. Тепер настав час і для Закарпаття. Підтримали новація Закарпатська місія францисканців та фонд Карітас імені Святого Мартина.

Наразі діє вона лише для угорськомовних за мобільними телефонами 095-6008005; 098-9998005.

В Угорщині існує три основних джерела надходження коштів для існування подібного роду психологічної допомоги. Перше – державний бюджет, адже кожен угорець платить податки, і з них 1% – на соціальні потреби. Інше джерело фінансування – муніципальний. Третій – спонсорські кошти.

Щодо основних проблем з якими звертаються до телефонних психологів, то на першому місці – це конфлікти в родині або проблеми на роботі та у суспільстві. На другому – проблеми, пов'язані з самотністю, з самооцінкою.

Нерідко звертається по допомогу і молоді люди. Серед звернень молоді – 75% дзвінків пов'язані з труднощами у партнерських стосунках і лише 5% – з сексуальними проблемами. 10-15% звернень пов'язано з проблемами виховання дітей.

Також серед проблем, з якими звертаються молоді угорці все частіше – наркоманія і суїцид. 5-7% звернень пов'язані з суїцидом. Саме хвиля суїцидів обумовила в Угорщині створення такої служби. Адже щорічно приймається близько шiсть тисяч дзвінків від людей, що підійшли до останньої межі відчаю.

Мукачево. нет


Про Захід