Проект “Все Закарпаття читає дітям” відбув передсвяткову й останню на цей рік зустріч

Опубліковано:

Нині до обласного спеціалізованого дитячого пульмонологічного санаторію "Малятко", що в с.Оноківці на Ужгородщині, навідався соціокультурний проект "Все Закарпаття читає дітям".

Про надкорисну звичку – читання – з малечею спілкувалися незмінний координатор проекту, провідна вітчизняна письменниця для дітей Галина Малик та особливий гість: цього разу – священик, викладач Ужгородської греко-католицької богословської академії ім.Блаженного Теодора Ромжі Михайло Микуланинець.  

За традицією проекту, гість зачитав уривок із книги та зацікавив дітей "осилити" її самотужки. Наголосив: як хліб годує тіло, так і книги живлять розум, а віра і любов – душу. Священик також поцікавився, чи вірять діти у Святого Миколая і чи знають вони, який найцінніший подарунок може дати Чудотворець. Малеча вигукувала свої здогадки: книги, іграшки, цукерки… "Всі ці подарунки, безумовно, дуже приємні. Та найцінніше, що дає нам Миколай – це власний приклад, – відповів отець Михайло, – Він вчить нас дарувати: не тільки солодощі та омріяні сюрпризи, але й дарувати свою любов, дружбу, підтримку… Що не менш важливо – дарувати прощення тим, хто нас образив. Миколай-Чудотворець учить нас не лиш очікувати чуда, але й самим повсякчас здійснювати чудо для інших". 

Книга, яку представили дітям сьогодні – "Напутні дари – для дітвори від карпатського мудреця Андрія Ворона". Її та інші власні твори дітям спеціально для проекту подарував автор – знаний крайовий літератор Мирослав Дочинець.

Доповнили сюрприз підбіркою книжок сучасних українських письменників, аудіотекою казок народів світу та смачними гостинцями співорганізатори – управління культури Закарпатської облдержадміністрації. Крім того, сувенірні закладки для читання від проекту "Все Закарпаття читає дітям" подарувала видавець Олександра Гаркуша.

До слова, вже наступного місяця організатори планують в урочистій атмосфері відзначити першу річницю проекту, поділитися враженнями та планами на майбутнє, і, як завжди,  розважити й обдарувати своїх малих читачів.

Управління культури Закарпатської ОДА

Про Захід