Соціум

Закарпатські школи отримають майже тисячу комп’ютерів з Китаю

У деяких районах Закарпаття забезпечення учнів 4-х та 7-х класів підручниками все ще залишається проблемою. Як повідомила директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова,  за рахунок державного бюджету школи були забезпечені підручниками для школярів цих класів на 50 відсотків. Решту необхідних райони та міста повинні закупити самостійно за рахунок освітньої субвенції та додатково виділених коштів з місцевих бюджетів.  "Деякі райони закупили підручники в повному обсязі, в декотрих тендерні процедури зірвалися. Проблемою залишається забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів у м. Ужгород, Виноградівському, Іршавському, Мукачівському та Рахівському районах", – каже Ганна Сопкова.

Усі закарпатські восьмикласники ж розпочнуть цей навчальний рік з новими підручниками. Їх закупило Міністерство освіти і науки України. "Більша частина навчальної літератури вже надійшла до області. Керівники навчальних закладів та місцевих органів управління освітою повинні забезпечити своєчасну доставку підручників до кожної школи, до кожної дитини", – повідомила посадовець.

У рамках Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки для придбання меблів, комп'ютерів та мультимедійного обладнання в області виділено 5 мільйонів гривень. Цьогоріч ці закупівлі проводять через електронну систему „ProZorro", тендерні процедури нині тривають.  Водночас школи Закарпаття незабаром отримають майже тисячу комп'ютерів з Китаю. "Техніка надійде в Україну в рамках договору, підписаного Міносвіти з Китайською Народною Республікою, її розподілятимуть між областями відповідно до кількості учнів. Закарпаття за цією програмою отримає 885 комп'ютерів, які розподілять між районами і містами області пропорційно кількості учнів", – повідомила Ганна Сопкова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

97 − 93 =