Обласні депутати просять Кабмін виділити 20 мільйонів гривень на буштинський міст

Опубліковано:

На завтрашньому пленарному засіданні четвертої сесії Закарпатської облради крайові парламентарі звертатимуться до Кабміну з проханням виділити кошти для завершення будівництва моста в смт Буштино на автомобільній дорозі Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів.

У документі, завчасно оприлюдненому на сайті облради, зазначено: "Ми, депутати обласної ради, стурбовані ситуацією, що склалася в області у сфері дорожнього господарства.

Майже 60 відсотків загальної протяжності автомобільних доріг області розташовані у гірській місцевості, 55 відсотків – безпосередньо біля річок.  На мережі доріг загального користування в області знаходиться  26 гірських перевалів, 1298 мостів загальною довжиною 23137 погонних метрів та 113642 погонних метрів  підпірних стінок. За протяжністю мостів область займає друге місце в країні. Ці фактори вимагають окремого підходу до розвитку мережі автомобільних доріг області і відповідного збільшення  витрат на влаштування захисних, берегоукріпних і інших штучних споруд.

Фактично, упродовж останніх п'яти років виконано лише 2,9 км капітального ремонту і у межах 15 км щорічно виконувались планово-попереджувальні ремонти доріг. Як результат, на всій мережі доріг не дотримано від 2 до 5 міжремонтних термінів, повністю зношено покриття доріг, а на багатьох ділянках, особливо місцевого значення, дороги практично зруйновані і не підлягають ніяким поточним ремонтам. Разом з тим, інтенсивність вантажопотоку з кожним роком збільшується. Однак фінансування дорожніх робіт становить не більше 15 відсотків нормативної потреби. Постійне недофінансування дорожньої галузі призводить до поступової втрати мереж доріг.

Крім того, погіршення стану мережі автомобільних доріг негативно впливає на безпеку дорожнього руху та призводить до зростання аварійності на автомобільних дорогах області.

Украй незадовільний стан доріг створює значні незручності для жителів області, туристів з України та із-за закордону, гостей і ділових партнерів області та зумовлює зростання соціальної напруги серед населення, яке періодично вдається до таких радикальних заходів як перекриття доріг.

Однак, зважаючи на те, що Урядом було проголошено 2016 рік роком доріг, ситуація з  фінансування ремонту доріг залишилася без змін.

На сьогодні залишаються незавершеними роботи на десятках повеневих об'єктах, що може зруйнувати при найближчому стихійному піднятті рівня високих вод автомобільні дороги та розпочате будівництво захисних споруд, мостових переходів.

Так, автомобільна дорога Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів в межах області неодноразово зазнавала пошкоджень та руйнувань під час паводків та повеней у 1998, 2001, 2008, 2010 роках. Востаннє капітальний ремонт дороги проводився у 2008 році невеликими ділянками в Рахівському та Тячівському районах після повеневих руйнувань. На сьогодні залишається незавершеним розпочате у 2007 році за рахунок коштів капітальних вкладень в будівництво моста на км 90+227 в смт Буштино протяжність 169 м, готовність якого складає майже 90 відсотків. За попередніми розрахунками для його завершення необхідно фінансування в обсязі 20 млн. гривень.

Зволікання із завершенням будівництва мосту може призвести до втрати сполучення на автомобільній дорозі Мукачево – Рахів – Рогатин – Львів та залишити без автомобільного сполучення з обласним центром Рахівський та значну частину Тячівського районів.

З порушеного питання неодноразово надсилалися звернення до Уряду, Міністерства інфраструктури України та Державного агентства автомобільних доріг України  щодо необхідності завершення будівництва зазначеного об'єкту. Постановою Кабінету Міністрів України  від 4 червня 2014 року № 169 було передбачено видатки із державного бюджету у сумі 13188,9 тис. грн. на капітальний ремонт мостового переходу на автомобільній дорозі Мукачево – Івано-Франківськ – Рогатин – Львів (через м. Рахів), км 90+227, однак фінансування на зазначені цілі проведено не було.

Крім того, службою автомобільних  доріг у Закарпатській області щорічно надавалися пропозиції про включення даного мосту до плану робіт, у тому числі і на 2016 рік. Однак, капітальні видатки на ці цілі у поточному році не передбачено.

Виходячи з наведеного, просимо негайно втрутитися у ситуацію та доручити Укравтодору включити до плану робіт на 2016 рік завершення будівництва автомобільного моста в смт Буштино на км 90+227 автомобільної дороги Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів,  передбачивши фінансування на проведення робіт та введення в експлуатацію у поточному році зазначеного об'єкта у обсязі 20 млн. гривень", – сказано у проекті звернення депутатського корпусу.

Нагадаємо, цього четверга, 28 липня, відбудеться перше пленарне засідання четвертої сесії облради, на якому народні обранці розглянуть близько 40 питань та вноситимуть зміни у бюджет на 2016 рік.

Прес-служба Закарпатської облради 

Про Захід