Закарпатські виробники продуктів харчування вивчають європейські стандарти

Опубліковано:

Згідно з підписаною Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, Україна має наблизити свої законодавство до європейського. Реформування системи державного регулювання у сфері безпечності харчових продуктів, зокрема, передбачає підвищення відповідальності операторів продовольчого ринку за дотримання вимог до якості і безпечності харчових продуктів.  Про це йшлося 3 червня під час семінару на тему: “Нове харчове законодавство. Завдання, відповідальність та нові можливості для операторів ринку. Практичні аспекти впровадження процедур, заснованих на принципах НАССР”, який відбувся 3 червня в Закарпатській ОДА.

Участь у заході взяли керівники та спеціалісти підприємств-виробників харчової продукції області, департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, фахівці Держпродслужби та райдержадміністрацій.

Як наголосила спеціаліст Мінагрополітики Марина Глухова, згідно з чинним законодавством, в Україні передбачено запровадження системи НАССР – системи аналізу небезпек і критичних точок контролю, яка прийняти міжнародними організаціями. Зокрема, контролюватися повинен весь ланцюг виробництва харчового продукту. Підприємство у будь-який час повинно мати точну інформацію про те, звідки отримана сировина і куди відправляється готовий продукт. Ця інформація повинна зберігатися протягом шести місяців після кінцевої дати продажу харчового продукту, нанесеної на маркуванні. Зазаначену систему, за її словами, в Україні застосовують лише 20 % підприємств харчової та переробної промисловості.

Більшість положень закону набули чинності ще минулого року, однак оскільки запровадження НАРРС потребує часу та певних ресурсів, закон містить окремі норми, які набудуть чинності через 2-5 років.

– На Закарпатті понад 500 підприємств здійснюють виробництво продуктів харчування. З них чотири вже впровадили на підприємствах систему аналізу, яка прийнята міжнародними організаціями, – повідомив дирктор департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Юрій Лесьо, наголошуючи на актуальності навчання.

Під час семінару експерти з питань міжнародного законодавства ознайомили закарпатських виробників з новим “харчовим” законодавством та його застосуванням на практиці, – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Про Захід