Салюти та феєрверки можна пускати лише до десятої вечора

Опубліковано:





 Днями начальник міліції громадської безпеки Перечинського райвідділу Євген Мельников провів робочу зустріч з начальником Перечинського районного сектору управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергієм Петрішкою. Тема зустрічі – профілактика та попередження порушень правил використання побутових піротехнічних виробів.

Останнім часом обов'язковим модним атрибутом святкування визначних подій життя стали феєрверки та салюти. Їх запускають, переважно, в пізню годину. Від святкових пострілів пробудиться будь-хто, не кажучи вже про сплячу дитину чи хвору людину…

Порядок використання побутових піротехнічних виробів визначено законодавством України, зокрема наказом МВС “Про затвердження тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів”.

Забороняється застосування побутових піротехнічних виробів у заборонений рішеннями органів місцевого самоврядування час, за винятком днів святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня. Забороняється використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють ефекти на висоті та шумові ефекти, ближче ста метрів від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів (ст.195-6). За дії, що підпадають під ознаки цієї статті, передбачене покарання у вигляді штрафу в розмірі від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів.

Питання захисту населення від впливу шуму в Україні також регулюються низкою нормативно-правових актів. Це закони “Про міліцію”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” та “Про охорону атмосферного повітря”. Так, у нас в країні шуміти не можна (згідно з законом “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”) практично ніде. Під заборону потрапляють житлові будинки та прилеглі до них території; лікувальні, санаторно-курортні, навчальні та культурні заклади, будинки-інтернати, готелі та гуртожитки, інші будівлі та споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди. “Тихими” повинні бути і розташовані у межах населених пунктів заклади громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального бізнесу, а також парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на територіях мікрорайонів і груп житлових будинків. В усіх вищезазначених місцях з 22.00 до 8.00, тобто у нічний час, заборонено голосно співати і кричати, використовувати апаратуру для відтворення звуку та інші джерела побутового шуму. Не можна також запускати феєрверки і салюти, використовувати піротехнічні засоби.

Євген Мельников звертається до громадян і наголошує, що необхідно телефонувати на “102”, якщо хтось перевіряє вас на витримку за допомогою шумових ефектів. Адже Кодексом про адміністративні правопорушення, а саме статтею 182, передбачається відповідальність за порушення тиші в громадських місцях. Це може бути попередження або накладення на громадян штрафу до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а посадовим особам чи громадянам – суб'єктам господарської діяльності – до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне порушення передбачає збільшення штрафу в рази як для громадян, так і посадових осіб з конфіскацією піротехнічних засобів.

Мирослава Пекар
Перечинський РВ УМВС


Про Захід