Експерти про Закон «Про вищу освіту»

Опубліковано:





Цього тижня вступив в силу новий закон “Про вищу освіту”. Його називають першою реформою з початку Майдану і кроком до подолання пострадянських рецидивів в вузах.Протягом періоду розробки проекту Закону до нього було подано понад 4 тисячі пропозицій від більш ніж 100 організацій та установ і великої кількості фахівців у галузі освіти, науки, державного управління та бізнесу.
Серед тих, хто голосував за даний Закон — представник Закарпаття у Верховній Раді, нардеп від УДАРу Валерій Пацкан:
“Цей Закон є результатом реалізації однієї з вимог Майдану, і зокрема – студентства. Ним Забезпечується автономія вузів, покращуються умови роботи викладачів і врегульовується навантаження для студентів. Звісно, навіть при наявності великої кількості позитивних моментів нового Закону, він потребує ще низки доопрацювань.Але його прийняття і запровадження – це вагомий крок від радянщини до європейських стандартів”, – заявив в коментарі журналістам В. Пацкан.
Найважливішим досягненням нового закону експерти називають ідею університетської автономії, насамперед, в академічній, організаційній та фінансових сферах.
“Зокрема, автономія стосується визначення форми навчання, розробки та введення освітніх програм, присудження ступенів вищої освіти, надання додаткових навчальних послуг тощо. Планується розширення повноважень вчених рад та колективів університету, зокрема, право самостійно обирати ректора, тоді як міністерство лише фіксуватиме факт вибору.Крім того, закон надає громадськості більше важелів для контролю за діяльністю вузів”, – каже Ярослав Лазур, декан європейського права та провознавстваУжНУ.
Позитивні очікування щодо Закону має і громадський активіст, куратор молодіжкиУДАРу на Закарпатті Денис Ман.
“Закон несе в собі кілька нових цікавих речей. Перш за все, студенти отримають більшу мобільність: чверть навчальних дисциплін відтепер зможуть обирати самі студенти. Вводиться європейський ступінь доктора філософських наук, наші вузи зможуть запрошувати до нас професорів закордонних унівечрситетів, студентське самоврядування отримає ширше коло повноважень, в тому числі і в питанні вибору ректора. Наші студентські активісти переконані, що це – перший крок до підвищення якості освіти, а також – наступна сходинка до більшої автономії вузів”, – каже Денис Ман


Про Захід