Закарпатська санепідслужба переконує − херсонські кавуни безпечні

Опубліковано:





 Установи Державної санепідслужби у Закарпатській області з початком сезону баштанних здійснюють державний санепіднагляд за станом їх реалізації через торгівельну мережу та вибірковий лабораторний контроль такої продукції з визначенням показників безпеки у вигляді нітратів та залишкових кількостей пестицидів.
В процесі здійснення державного санепіднагляду за реалізацією баштанної продукції застосовувалися міри адміністративного впливу до порушників санітарного законодавства у вигляді відсторонення від роботи та штрафних санкцій.
Проведені дослідження свідчать про безпеку для здоров'я людини баштанних, що завезені в нашу область з господарств Херсонської області. Але при вживанні баштанних не можна забувати, що небезпека може перебувати не в середині кавуна чи дині, а на їх поверхні, де накопичується величезна кількість мікроорганізмів різних груп, в тому числі і патогенних, тобто таких, що можуть спричинити кишкові розлади, які можуть бути симптомами гострих кишкових захворювань.
Будьте обережні з баштанними, коли годуєте ними дітей, які ще не адаптовані до навколишнього середовища. Для дитини в 2-3 роки краще обмежитися долькою ягоди масою 80-100 грамів, а в 3-6 років – порцією 100-150 грамів. І для дітей краще купувати баштанні в серпні та вересні – в період природного дозрівання.
Закінчується липень місяць, робота з державного санепіднагляду та лабораторного контролю територіальними установами Державної санепідслужби у Закарпатській області продовжується далі, до кінця сезону. 

 

Лікар-гігієніст
Пономарьова О.С.


Про Захід