В Ужгороді триває ремонт «Масарикової школи”

Опубліковано:

 Делегація чеського краю Височина на чолі з керівником крайової адміністрації Зденеком Кадлецом сьогодні відвідала ЗОШ №3 Ужгорода, де триває капремонт даху будівлі та оновлення фасаду. Фінансують роботи з обласного , міського бюджетів та за фінансової підтримки чеської Височини. Це один із 14 інвестиційних проектів, які Закарпаття реалізовує спільно з чеським краєм Височина. На об'єкті також побували керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, голова благодійного фонду “ВіЗа”, депутат Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.

Левову частку робіт планують завершити вже до початку навчального року. Більшу частину даху вже перекрито, продовжується капітальний ремонт головного фасаду, відновлено напис на школі – Jubilejní škola Masarykova, адже це так звана ювілейна школа Масарика. Загалом за часи першої Чехословацької республіки було зведено 100 таких типових шкіл і саме ужгородська стала сотою. Школа була зведена у 1932 році за кошти Чехословацького уряду як народна школа, в якій вчилися діти як ужгородців, так і чеських урядовців. З 1935 по 1938 рр. це була гімназія, названа на честь Т. Г. Масарика, яку в народі називали “Масариковою школою”. В закладі поглиблено вивчають російську, англійську та ряд інших іноземних мов. З минулого року тут вивчають і чеську мову.

Клас для вивчення чеської мови відкрито в рамках спільного проекту Закарпатської області із краєм Височина. Тут було зроблено ремонт цілого крила школи, де розміщено не тільки клас, а й медпункт, туалети тощо. Для класу придбано мультимедійне обладнання тощо.

Чеські партнери позитивно відгукнулися про якість виконаних робіт і запевнили, що й надалі підтримуватимуть проект.

Прес-служба облради


Про Захід