19 листопада на зустріч державному святу в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва провели просвітницьку годину “Україна. Право на Гідність та Свободу”.
Бібліотекарі згуртували аудиторію старшокласників Ужгородської ЗОШ No2 та запросили відомих закарпатців, які поділилися власними думками про важливість відзначення Дня Гідності та Свободи –культурних і громадських діячів Івана Тегзу й Івана Хланту.
Його називають душею Революції Гідності в Ужгороді, адже в свої літа, а 3 грудня Іванові Тегзі сповниться поважних 75, він очолював колони мітингувальників, був незмінним прапороносцем інатхненником, котрий своєю енергією заряджав навіть молодь. Гість поділився зі школярами власнимиспогадами про події обох революцій та смутком за те, що не минуло і 10ти років, як українцям зновудовелося виборювати Гідність і Свободу, проте цього разу – ще більш радикально та занадто дорогоюціною – життями найвідданіших синів і доньок України. Дуже важливо, на думку Івана Тегзи, щоби зчасом за героїчною та зворушливою назвою “Небесна сотня” не втратилась суть подій, аби люди несприймали цю жертву як щось належне, забуваючи про жорстокість убивств, що досі залишаєтьсябезкарною. “Ми відповідальні перед героями, перед усіма нашими захисниками та їхніми родинами і немаємо права змарнувати великий подвиг, відступивши від ідеалів Революції Гідності – прийдешнє святоє нагадуванням про це”.
В свою чергу, письменник і літературознавець Іван Хланта наголосив: Гідність та Свобода – одвічніпрагнення українського народу, що їх оспівали в своїх творах видатні письменники. На доказ –процитував низку віршів українських класиків, доповнюючи їх слушними судженнями, а також прочитаввласні поезії, натхненні Майданом. Твори такої тематики є і в доробку Івана Тегзи й автор теж зачитав їх для присутніх. До слова, видання обох поетів можна знайти в книгозбірні.
Наостанок бібліотекарі представили тематичну підбірку періодики “Майдан – історія, що твориться”.
Управління культури Закарпатської ОДА