Переміг той, хто «робив вибори» – в КВУ прокоментували другий тур виборів Ужгорода

Опубліковано:

Сьогодні відбулася прес-конференція за участю представників комітету виборців України в Закарпатській області. Вони провели моніторинг місцевих виборів Закарпаття, зокрема фінансовий моніторинг Ужгорода та Мукачева.

Координатор проекту Дмитро Тужанський повідомив, що вдалося зафіксувати чимало непрямих доказів підкупу виборців, однак через те, що технологія підкупу є найбільш відточеною з усіх виборчих технологій, правоохоронці змогли зафіксувати всього кілька.

Результати другого туру дають підстави дискутувати про його потрібність, вважають представники КВУ, а головним підсумком цих виборів є не перемога Богдана Андріїва, а те, яким чином здійснювалися ці вибори і як поводилися обидва кандидати.

“Обидва кандидати варті один одного і є недостойними Ужгорода і це не суб'єктивна точка зору, про це говорять цифри – явка виборців та кількість зіпсованих бюлетенів. Цього разу переміг той кандидат, який буквально “робив вибори”, а не тільки займався кампанією чорного піару”, – каже Дмитро Тужанський.

За підсумками КВУ, вибори на Закарпатті пройшли порівняно спокійно, хоча з точки зору виборчих процедур все відбувалося дуже пасивно і кволо.

Що стосується фінансового моніторингу, то комітету вдалося здійснити його тільки у Мукачеві. Кандидати на посаду міського голови Ужгорода досі не оприлюднили своїх фінансових звітів. Однак у КВУ сподіваються, що найближчим часом це зробить хоча б переможець. Зокрема, особливо цікавим на думку фахівців є фінансування, що стосується передвиборчого ефіру Андріїва на каналі “2+2”.

“ПроЗахід”

Про Захід