Пол-денс в Ужгороді: не плутайте зі стриптизом!

Опубліковано:

Вже стало доволі звично бачити у списках ужгородських фітнес-центрів та танцювальних студій заняття з пол-денсу. Не всі ще знають, що це, але попит на ці тренування таки є. У нашому маленькому місті – близько шести місць, де можна навчитися пол-денсу. Популярності танець на пілоні набув 2 роки тому. Тоді у шоу “Україна має талант” виступила Анастасія Соколова, яка довела всім: цей вид спорту заслуговує на увагу.

 Танець, фітнес, акробатика, гімнастика та workout

 Ужгородка Тімея Сатмарі почала займатися пол-денсом теж 2 роки тому. Дівчина танцює з дитинства, але через вагітність довелося зробити велику перерву. Після того, як народилася донечка, Тімея вирішила знову танцювати, але на цей раз хотіла спробувати щось нове − це був пол-денс. Кілька місяців ходила на тренування в одну з ужгородських студій, всі вправи давалися доволі легко. Успіхи дівчини помітили її друзі, і почали переконувати відкрити щось своє. Тімея послухала… І недаремно! Вже півтора року вона має свою студію і навчає дівчат всьому, що вміє сама.

“Пол-денс поєднує у собі танець, фітнес, акробатику, гімнастику та workout, саме тому, напевно, цей вид спорту такий цікавий і різносторонній. Багато людей через свою необізнаність асоціюють пол-денс зі стриптизом. Нас, якщо чесно, це навіть сердить! Зі стриптизом тільки один схожий (навіть не однаковий) елемент: труба (пол-денсери її називають пілоном). Але й тут є свої відмінності: по-перше,  різний діаметр, по-друге, покриття не одне і те саме. Тому зрівнювати пол-денс зі стриптизом тільки через паличку – просто нерозумно”, − обурюється Тімея.

 Постава королеви, ідеальна вага та гарний настрій

 Як і будь-який інший вид фітнесу, пол-денс приносить велику користь здоров'ю. “Він чи не єдиний одночасно поєднує й інтенсивне кардіонавантаження, і силові тренування, і вправи на розтяжку. Регулярні тренування допомагають виробити правильну поставу, скинути вагу, підтягнути шкіру, покращити кровообіг та координацію рухів. Я навчаю пол-денсу не так давно, але вже можу розповісти багато історій, як він допомагав дівчатам. До нас приходили з хворим хребтом, навіть не могли рівно сидіти. Минув деякий час і тепер у цих панянок постава королеви! Танець на пілоні розвиває пластичність, граційність і легкість рухів. А ще покращує настрій і підвищує самооцінку. Часто після тренування дивлюся у вікно і бачу, якими задоволеними і гордими йдуть додому мої дівчата. У мене було так само, коли я починала. І це відчуття – ще один вагомий аргумент почати займатися пол-денсом”, – розповідає Тімея Сатмарі.

 На заняття – всі, без обмежень!

 За її словами, протипоказань до занять немає. Головне, аби тренер знав слабкі сторони кожного. Тоді можна регулювати рівень навантажень і планувати заняття так, щоб вони не зашкодили: “У нашій студії танцюють жінки з варикозом, при якому навантажувати ноги взагалі заборонено! Але я контролюю дівчат впродовж всього тренування, стежу, щоб вони не перестаралися, обираю нескладні вправи та елементи”.

 Обмежень за віком у пол-денсі теж немає. У студії Тімеї займаються дівчатка віком від 8 років (група “Pol Junior”), найстаршій же відвідувачці – близько 50. Тренерка розповідає, що жінки, яким за 30, часто набагато старанніші за 20-річних дівчаток: “Вони прагнуть довести, що можуть не менше, ніж молодші за них дівчата.  Прикро лише те, що старші жінки до нас заглядають рідко: вони соромляться, спрацьовують стереотипи…”.

 Двох однакових тренувань не буває

Звичайне тренування розпочинається з розігріву. Далі – вправи на пілоні, вивчення нових елементів. Тімея сама розробила базу з 30 “круток”. Каже, що двох однакових занять не буває, адже кожного разу полденсерки вчать щось нове. Щоб урізноманітнити навчання, власниця студії організувала тренування з професійною гімнасткою. Їх кожної суботи проводить ужгородка Галина Михайлова. Крім цього, щотижня дівчата зустрічаються з місцевою командою “Street Workout Uzhgorod”. На спільних заняттях вчать нові елементи і діляться досвідом: “Мені більш-менш вдається триматися на рівні хлопців, але деяким дівчатам доволі складно. Та це для них потужний копняк, адже на наступних тренуваннях треба показати, що ми не сидимо без діла!”.

 Гарна атмосфера – запорука хорошого заняття

 Тімея Сатмарі зізнається: бувало, що її запрошували виступати на “закритих вечірках”. Але вона відмовлялася, адже вважає, що пол-денс – спортивний, а не еротичний танець. “Мені найбільше подобається якраз те, що танець на пілоні – це дуже мило і ніжно. Босі ніжки, граційні рухи у повітрі… А підбори і сексуальні костюми – це не для мене”, − каже Тімея. До речі, щодо дрес-коду на тренуваннях: одягатися треба так, щоб максимальна площа тіла була відкритою, так воно краще тримається пілону. Професійні пол-денсери часто займаються у рукавичках, щоб на руках не було мозолів.

 Тренерка каже, що основне на заняттях – гарна атмосфера. Тільки тоді, коли дівчата будуть відчувати себе комфортно, не думатимуть, як виглядають, скільки коштує їхнє вбрання, вони зможуть вільно робити вправи на пілоні. “До кожної я намагаюсь знайти підхід. Вже знаю, кому яка музика подобається, кого як треба стимулювати до роботи. Найголовніше те, що нас небагато, і ми маємо дуже дружні стосунки, що рідко трапляється у великих фінтес-центрах і танцювальних студіях”, − тішиться Тімея.

 Крістіна Гудак, “Про Захід”

Про Захід