Що сплачувати тим, хто перейшов зі спрощеної на загальну систему оподаткування

Опубліковано:

Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року або перейшли із спрощеної системи на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся такий перехід.

Форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 № 793, зі змінами та доповненнями.

Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем. Також відображають результати провадження господарської діяльності за результатами звітного кварталу (доходи, отримані від провадження господарської діяльності, вартість документально підтверджених витрат, пов'язаних з господарською діяльністю, сума чистого оподатковуваного доходу), здійснюється розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб за підсумками звітного кварталу, а також відображається розмір квартальних авансових платежів з податку, що підлягають сплаті до бюджету у поточному звітному році.

При цьому авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків суми податку на доходи фізичних осіб за результатами першого звітного кварталу на загальній системі оподаткування та сплачуються до бюджету у наступних кварталах поточного звітного року у терміни передбачені пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід