В Закарпатті зберігається документ 1391 року випуску

Опубліковано:

На сьогодні в архіві  налічується  1 375 742   справи, документи від раннього середньовіччя до початку 90-х років ХХ ст. Найдавніший оригінальний документ датований 1391 роком. А сьогодні, 5 листопада в Закарпатській обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди 70-річчя Державного архіву Закарпатської області.

Вітати працівників архіву та ветеранів прийшли представники обласної та міської влади, депутати, науковці, митці.

 За період з XV до XVI століття збереглася незначна кількість документів. Значно більше документів збереглося починаючи з XVIІ століття. Вони мають неоціниме значення для вивчення історії Карпатського краю та країн Центральної і Східної Європи.

Науково-довідкова бібліотека архіву нараховує близько 50 тис. томів книжок, журналів, газет, брошур різними мовами народів Європи.

Основним науково-довідковим апаратом до документів архіву є описи справ. Розроблені систематичний та тематичні каталоги на документи окремих фондів та на книжки і періодичні видання бібліотечного фонду архіву.

Важливими кроками на шляху до відкритості архівної інформації слід вважати видання рекламно-інформаційного проспекту “Державний архів Закарпатської області”, Переліку фондів архіву на румунській і українській мовах, опису документів фонду “Наджупан Березької жупи” на угорській мові.

З цією ж метою продовжується робота по створенню електронної версії фондового каталогу, анотованого реєстру описів, Переліку фондів радянської доби і періоду незалежної України та підготовки до видання опису справ фонду “Мукачівська греко-католицька єпархія”. В архіві працюють два, хоч і невеликі за кількістю робочих місць, читальні зали. Щороку їх відвідують понад 200 дослідників, які представляють наукові заклади області, України, близького й далекого зарубіжжя.

Перший заступник голови облради Михайло Попович, вітаючи ювілярів, найперше  подякувати за їх копітку та вкрай важливу працю,  за збереження документів, що стосуються історії нашого краю та формують Національний архівний фонд держави. Та наголосив, що нинішні іменинники є свого роду  і  свідками великої  історії, і її літописцями,  і, звичайно,  охоронцями різних подій і дат. На завершення побажав всім міцного здоров'я, удачі та всіляких гараздів життя та  вручив відзнаки облради.

Так, за  сумлінну  працю,  високий  професіоналізм та з нагоди відзначення 70-ї річниці створення  Державного архіву Закарпатської області Почесною грамотою обласної ради нагороджено: головного спеціаліста з питань кадрової роботи та державної служби Державного архіву Закарпатської області ГОЛУБКУ Віталіну  Михайлівну, начальника відділу фінансово-господарського забезпечення Державного архіву Закарпатської області ЛАГАЖЕВСЬКУ Наталію  Петрівну, начальника відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву Закарпатської області ХОМІН Валентину Михайлівну.

Подяку оголошено:  начальнику відділу використання інформації документів Державного архіву Закарпатської областіЄРЕМКІНІЙ Марії  Геннадіївні, головному спеціалісту відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Закарпатської області МАРКАНИЧ Олені  Василівні.

Прес-служба облради

Про Захід