В Ужгороді проходить “Яскрава країна Закарпаття – 2015”

Опубліковано:

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція з нагоди ІІ-го Міжнародного фестивалю дитячо-юнацької творчості “Яскрава країна Закарпаття-2015”, який розпочинається сьогодні, 28 жовтня, і триватиме до 31 жовтня. Захід проходить в Ужгороді за підтримки Закарпатської ОДА, управління культури ОДА, а також управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міської 

“У цьому році учасниками фестивалю стануть 1300 талановитих виконавців із майже  усіх регіонів України, серед яких Хмельницька, Київська, Херсонська, Одеська, Дніпропетровська, Запорізька, Рівненська, Житомирська, Черкаська, Полтавська, Донецька, Львівська, Миколаївська, Харківська та власне Закарпатська області. Більше ніж половина із них вперше відкриє для себе мальовничий Ужгород та зможе поділитись своєю творчістю із глядачами Закарпаття”, – розповіла Ольга Обласова, директор фестивалю, Голова правління ГО “Яскрава країна”. За її словами, Закарпаття завжди зустрічає учасників фестивалю найкраще, ніж усі інші області, на високому рівні організація всіх заходів. І цього разу місцева та обласна влада спрацювала дуже оперативно, а всі готельери та ресторатори міста пішли на зустріч і оперативно поселили всіх учасників і годуватимуть їх.

Всіх гостей 28 жовтня зранку на ужгородському вокзалі вітали з концертом місцеві оркестри.  Церемонія відкриття фестивалю відбудеться на Театральній площі о 17.00, а вже увечері в Ужгородському замку о 18.00 відбудеться театралізована вистава та файер-шоу. 

Юрій Глеба, заслужений працівник культури України, начальник управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації зауважив, що на Закарпатті проходить щороку чимало фестивалів, “”Яскрава країна” в області вже втретє. “Щороку фестиваль набирає обертів та розмаху, – каже Юрій Глеба. – Наша мета і завдання, щоб творча молодь показала свої таланти, діти познайомилися між собою та дізналися більше про Закарпаття”.

Однією із особливостей фестивалю цього року стане можливість учасників взяти участь у справжньому фестивальному марафоні: окрім участі у “ІI Міжнародному дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі національних культур та народної творчості” та “ІI Міжнародному фестивалі-конкурсі сучасної дитячо-юнацької творчості”, учасники візьмуть участь у фестивалі “ПАДІЮН-Євро-Данс”, які проходитимуть паралельно. Про це розповіла 

Галина Пендерецька, заступниця директора ПАДІЮНу. Кульмінацією фестивалю стане грандіозний концерт “РОКАШ та друзі” в який відбудеться 30 жовтня о 19:00 в Закарпатському драмтеатрі за участю мукачівського фольк-рок гурту “Рокаш”, Івана Пилипця, гурту “Чаламада”, Мирослави Копинець та інших артистів краю. Віктор Янцо, член журі вокального конкурсу фестивалю, член спілки композиторів України, лауреату премії ім. Задора розповів, що вперше буде в якості члена журі, що оцінюватиме вокал. “На концерті в драмтеатрі буде представлено наші нові пісні, які увійдуть у новий четвертий альбом, – додав Віктор Янцо. 

Програма фестивалю є досить насиченою і включає в себе мистецькі акції, конкурсний день та фінальний гала-концерт. Конкурсні перегляди відбудуться у різних номінаціях та вікових категоріях (від 6 до 25 років) у найвідоміших місцях Ужгорода: Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості та Ужгородському державному музичному училищі ім. Д. Задора. Яскравим завершенням фестивалю стане урочистий Гала-концерт із виступами найкращих номерів та нагородженням учасників, що відбудеться в Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному театрі.

Крім того, програма фестивалю включає й інші цікаві події:

28.10 День відкриття фестивалю

12:00-13:15 – Концерт “Ужгород вітає” (Головний залізничний вокзал міста)

Учасниками концерту стануть оркестри та інструментальні ансамблі, що братимуть участь у фестивалі і вітатимуть інших учасників, що саме в цей час прибувають на фестиваль. 

17:00-17:45 – Церемонія відкриття фестивалю (Театральна площа) 

Танцювальний урок для учасників фестивалю від А. Капіньша

18:00-18:40 – Театралізована вистава, Файер-шоу (Ужгородський замок)

29.10 І Конкурсний день

10:00- 19:30 – Паралельно працюють 2 конкурсних майданчика:

Хореографія – Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості (Студентська набережна, 8).

Вокал та інструментальний жанр – Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Задора (вул. Волошина, 13)

13:00 – Дитячий мюзикл “Крижане серце” від Дитячого музичного театру “Золотий ключик” (м. Дніпропетровськ) в Закарпатському академiчному обласному театрі ляльок (площа Театральна, 8)

30.10 ІІ Конкурсний день

10:00 – 16:30 – Паралельно працюють 2 конкурсних майданчика:

Хореографія – Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості 

(Студентська набережна, 8).

Вокал та інструментальний жанр –  Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Задора (вул. Волошина, 13)

19:00 Концерт “РОКАШ та друзі” за участю фольк-рок гурту “ROCK-H”, Івана Пилипця, гурту Чаламада, Мирославаи Копинець та інших (Закарпатський обласний державний український музично-драматичний театр)

31.10 День Гала-концерту та завершення фестивалю

14:00-17:00 – Заключний Гала-концерт та нагородження учасників фестивалю Закарпатський обласний державний український музично-драматичний театр (вул. Л. Толстого, 12)

Громадська організація “ЯСКРАВА КРАЇНА”, яка є ініціатором та організатором конкурсу, має десятирічний досвід проведення фестивалів дитячо-юнацької творчості: всеукраїнський фестиваль конкурс дитячої та юнацької творчості у м. Трускавець, фестиваль-конкурс циркового мистецтва у Дніпропетровську, дитячі фестивалі-конкурси в Криму до 2014 року, фестиваль українського народного мистецтва на Хортиці, фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості в Чернігові, фестиваль вокального мистецтва та класичного балету в Одеській національній опері.

Ужгородський прес-клуб

Про Захід