Туристичний збір приніс до бюджету Закарпаття понад 1 млн грн

Опубліковано:

За 9 місяців 2015 року до місцевих бюджетів Закарпатської області надійшло 1 млн 26 тис. грн туристичного збору.

В Головному управлінні ДФС у Закарпатській області зазначають, що туристична галузь Закарпаття має великий потенціал і є привабливою для інвесторів. Вкрай важливо, щоб кошти, які вже надійшли й будуть надходити, використовувались місцевими радами для розвитку, як окремих населених пунктів, так і області в цілому. Розвинувши інфраструктуру та різноманітні атракції, буде прогресивно зростати не тільки потік туристів, але й збагачуватимуться місцеві громади.

Необхідно усвідомлювати, що турист, який приїхав у Закарпаття не тільки сплатив туристичний збір, ставку якого встановлюють рішенням сільських, селищних та міських рад у розмірі 0,5-1% до вартості проживання (за вирахуванням податку на додану вартість), але він ще й придбав у наших закарпатських суб'єктів господарювання якісь товари, послуги і таким чином зробив свою інвестицію у бізнес нашого регіону й наповнення бюджету.

Нагадаємо, що чинним законодавством чітко визначене коло платників туристичного збору та його граничний розмір. Платниками туристичного збору, як встановлено ст. 268 Податкового кодексу, є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, котрі прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід