У міліції наразі нема підозрюваних у підкупі виборців, про який заявив голова Закарпатської ОДА

Опубліковано:

За підсумками звернень голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля щодо організації підкупу виборців у деяких районах області жодній особі повідомлення про підозру не вручено, триває досудове розслідування, – повідомили спостерігача ОПОРИ в УМВС України в Закарпатській області.  

Як інформувала ОПОРА, на початку вересня, а саме 07 числа голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив правоохоронцям про 32 особи, які нібито займаються купівлею голосів на користь партії “Єдиний Центр” у Виноградівському районі. 15 вересня голова ОДА повідомив міліціонерів про організацію підкупу голосів у Великоберезнянському районі.

Після цього на офіційному сайті Закарпатської ОДА спостерігачі ОПОРИ зафіксували ще чотири інформації про звернення Геннадія Москаля до правоохоронців відносно підкупу виборців на користь конкретної політичної сили:

– 18 вересня – звернення з приводу організації підкупу у Хустському районі;

– 23 вересня – звернення з приводу організації підкупу у Мукачівському та Берегівському районах;

– 25 вересня – звернення з приводу організації підкупу у Тячівському та Перечинському районах;

– 29 вересня 2015 року – звернення з приводу організації підкупу у Іршавському районі.

За вказаними фактами слідчими УМВС України в Закарпатській області розпочато досудове розслідування у чотирьох кримінальних провадженнях“, – повідомив у відповіді на інформаційний запит перший заступник начальника управління УМВС в Закарпатській області Степан Довгунь.

Водночас підозри правоохоронці ще нікому не оголосили. “Станом на 19.10.2015 у вказаних кримінальних провадженнях жодній особі повідомлення про підозру не вручалося і відповідно до суду не направлялися” – додав Степан Довгунь.

Також, як інформувала ОПОРА, у ніч з 19 на 20 вересня у місті Мукачеві Закарпатської області невідомі обліпили білборди партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” написами – “Влада і бандити єдині”.

За інформацією Степана Довгуня, за даним фактом інформація до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вносилася та відповідно кримінальні провадження не відкривалися.

Слід відзначити, що Управлінні МВС України в Закарпатській області (керівник – Сергій Князєв) спостерігачу ОПОРИ невчасно надали відповіді на подані інформаційні запити. Так, запити були зареєстровані у канцелярії 12 жовтня, відтак кінцевий термін, коли у міліції повинні були відправити відповідь, згідно із Законом “Про доступ до публічної інформації”, – 19 жовтня.

Оскільки станом на 21 жовтня спостерігач ОПОРИ не отримав відповіді поштою, то особисто навідався до канцелярії обласного управління міліції приблизно о 14.00. Там сказали, що не володіють інформацією про відповіді на запити і в усній розмові припустили, що відповідь слід очікувати уже після проведення виборів, оскільки відповідальні працівники “зайняті роботою та у відрядженні”. На це представник ОПОРИ попередив, що відповідальних працівників УМВС може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення термінів надання відповіді на запит.

О 17.00 21 жовтня спостерігач ОПОРИ таки отримав відповіді на свої запити на електронну пошту. Прикметно, що листи підписані 19 жовтня – згідно із встановленим Законом терміном.

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
Про Захід