На Рахівщині відзначили День добросусідства України та Румунії

Опубліковано:

У неділю, 18 жовтня, в с.Біла Церква Рахівського району відзначили День добросусідства України з Румунією. Свято відбулося після 13-річної перерви, востаннє його проводили в м.Сігет Мармацієй (прикордонне місто на території Румунії) в 2002 році. Нагадаємо, що тоді ініціатором Дня добросусідства, так само як і зараз, був Геннадій Москаль.
Урочиста частина почалася на нейтральній території посередині мосту через Тису, по руслу якої проходить державний кордон. Звідси українська та румунська делегації вирушили на стадіон Білої Церкви, де й відбулися святкові заходи. З українського боку перед гостями фестивалю виступили голова ОДА Геннадій Москаль, голова Рахівської РДА Павло Басараба та інші офіційні особи, румунську делегацію представили префект повіту Марамуреш Антон Рохіан та генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован.
— Кажуть,що  родичів  та сусідів дає Бог, а  друзів  вибираєш сам! – сказав у вітальному слові Г.Москаль. — Нам  пощастило: Закарпаття  і Марамуреш — родичі, друзі та добрі сусіди одночасно! Щиро вітаємо всіх – українців та румунів – зі святом, бажаємо многая і благая літ, добробуту й радощів!
Перед гостями фестивалю виступили фольклорні колективи прикордонних регіонів обох країн, після чого Г.Москаль та А.Рохіан підписали “Протокол спільних дій на 2016 рік” про економічну та культурні співпрацю між Закарпаттям та Марамурешем.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Про Захід