Кірпічка задала курс владі!

Опубліковано:

10 жовтня 2015 року активні громадяни ініціативи #Кірпічка розпочали процес стратегічного планування щодо майбутньої перспективи ландшафтного парку “Перемога”. Адже маємо сформулювати сучасне бачення розвитку території на 8,2 га зеленої зони, спираючись на минуле, розуміючи сучасні потреби та з поглядом у майбутнє.

Ужгородці пропонували варіанти зонування території, оцінювали потреби різних груп населення (рибалки, собаківники, грибарі, природоохоронці, мами з дітьми до 3-х років, велосипедисти, тощо), та обговорювали питання хто має управляти парком. Були пропозиції передати у відання комунального підприємства або ж створити квартальний комітет (орган самоорганізації населення) для цього. Промаркували три спірні земельні ділянки, які мають бути зведені новою владою в єдині 8,2 га території ландшафтного парку.

За кілька днів, Стратегія #Кірпічка 2020 буде презентована як цілісний документ для подальшого врахування пропозицій громадян та формування на її основі проекту цільової комплексної програми з ревіталізації ландшафтного парку “Перемога”.

Водночас, ужгородці почали збір підписів під петицією адресованої до кандидатів у мери, кандидатів у депутати та до керівників осередків політичних партій у м. Ужгороді з пропозицією прийняти за основу розроблені громадою 18 задач від #Кірпічки як курсу, за яким варто рухатись в наступні 2 роки каденції новообраної міської ради Ужгорода.

Закон “Про місцеві вибори” не передбачив обов'язок подачі кандидатами в мери та депутати передвиборчих програм. А ті заяви, які ми бачимо серед зовнішньої реклами, далеко не завжди відповідають нашим потребам або  рівню місцевого самоврядування (контрактна армія, підвищені пенсії  тощо).

Ужгородці сподіваються, що кандидати в мери та депутати почують голос громади і підпишуть меморандум із зобов'язанням виконати 18 задач протягом своєї каденції у 2015-2017 рр.  Віримо, що співпраця громади та влади дасть можливість зробити наше місто процвітаючим та успішним!

18 задач від #Кірпічки для майбутньої міської ради та мера:

Еко-урбаністика:

  1. Провести інвентаризацію зелених зон, забезпечити їх збереження (реновація) та розширення протягом 2016 року.
  2. Забезпечити розвиток зон публічного простору (створення умов для прогулянок та відпочинку, творчості та освіти, спілкування, дозвілля) з 2016 року.
  3. Забезпечити збереження історичного ареалу міста та підтримки власників історичної нерухомості на засадах співфінансування до жовтня 2017 року.

 

Інфраструктура та комунальне господарство:

  1. Забезпечити розвиток ОСББ, повністю відмовитись від монополій в обслуговуванні будинків  з поетапною ліквідацією ЖЕКів до жовтня 2017 року.
  2. Забезпечити депресивні території міста (мікрорайон Радванка, там де компактні поселення ромів) мінімальними стандартами на інфраструктуру (міський водогін, вуличне освітлення, дороги з асфальтовим покриттям, і т.д.) до 2018 року.
  3. Створити проект вело інфраструктури міста та впровадити його до 2017 року; популяризувати та підтримати вело культуру  міста.
  4. Забезпечити розвиток громадського транспорту (ввести великі комунальні автобуси на основних напрямах) до 2018 року.
  5. Відновити мережі автомобільних доріг (замість ямкових ремонтів) до 2018 року.

 

Гуманітарна політика:

  1. Розробити поетапний план та забезпечити підтримку родин ВПО та АТО (забезпечити участь органу місцевого самоврядування у цільових програмах з будівництва тимчасового та/або доступного житла, програм реабілітації) до 2018 року.
  2. Забезпечити будівництво та підтримку діяльності Центру паліативної допомоги м. Ужгорода до 2018 року.

 

Менеджмент:

  1. Забезпечити дотримання стандартів ефективного врядування (прозорість, відкритість та підзвітність; критерій перевірки – Індекс публічності 2016-2017 рр.).
  2. Розробити поетапний план та впровадити електронну демократію, надання е-послуг у всіх структурах органу місцевого самоврядування до жовтня 2017 року.
  3. Впровадити електронний документообіг у всіх структурах органу місцевого самоврядування до жовтня 2017 року.
  4. Забезпечити можливість участі громадян у прийнятті рішень органу місцевого самоврядування та консультації з громадськістю з важливих питань розвитку міста. Постійно.
  5. Забезпечити бюджет участі (громадський бюджет – демократичний процес дискусії та прийняття рішень, в якому громадяни вирішують, у який спосіб витрачати частину місцевого бюджету) у розмірі від 3 до 10% від міського бюджету та прозорість використання бюджетних коштів (прозорий бюджет) з 2016 року.
  6. Забезпечити он-лайн перегляд засідань міської ради починаючи з січня 2016 року.
  7. Ухвалити регламент міської ради з першого засідання новообраної ради.
  8. Запровадити енергоменеджмент, що дозволить заощаджувати до 60% коштів, які сьогодні витрачаються на енергоспоживання в бюджетних установах до 2017 року.

 

 

Довідка: Громадянської ініціативи #Кірпічка https://www.facebook.com/kirpichka є проявом самоорганізації місцевих жителів однойменного кварталу та неформальним об'єднанням громадських організацій міста. 

Цілями громадянської кампанії є збереження парку “Перемога” у місті Ужгороді. Парк розташований в центрі густозаселеного житлового кварталу. Він був закладений ще у 80-х рр. як ландшафтний парк із штучною водоймою у центрі відомою в народі як “Кірпічка”, де мешкає понад 7000 ужгородців із загальною площею понад 13,8 га. Інших зелених зон у цьому житловому кварталі немає. На сьогодні, не забудованою залишилось тільки 8,2 га зеленої зони.

У коригуваннях 2013 року до генерального плану міста територія парку віддається повністю під забудову. Юридичної основи для відновлення (реновації) парку не буде після ухвалення міською радою такого рішення.

Про Захід