Ужгород: У діях кандидата в міські голови – голови облради – ознаки непрямого підкупу

Опубліковано:

29 вересня кандидат на посаду міського голови, голова Закарпатської облради Володимир Чубірко взяв участь у відкритті двох пунктів  буккросингу  “Street-book”. При цьому на об'єктах розміщений напис – “За підтримки Володимира Чубірка”.

01.10 bookkross1

Згідно з ідеєю проекту – облаштовано місця вільного процесу обміну книг. Людина, прочитавши книгу, залишає її для того, щоб інша людина могла цю книгу знайти та прочитати. Такі споруди 29 вересня відкрили на проспекті Свободи, біля обласної бібліотеки, та на вулиці Волошина, біля міської бібліотеки. 

01.10 bookkross3

Під час відкриття Володимир Чубірко привітав працівників Закарпатської обласної бібліотеки з Днем бібліотекаря  і вручив пам'ятні грамоти.

На питання спостерігача ОПОРИ – у чому заключається підтримка Володимира Чубірка, про що згадано на відповідному написі, кандидат зазначив, що за власний кошт купив матеріали, а його друзі виготовили об'єкти.

У таких діях кандидата Громадянська мережа ОПОРА вбачає ознаки непрямого підкупу виборців, оскільки, згідно із законодавством, кандидатам на виборні посади заборонено проводити агітацію, що супроводжується наданням матеріальної допомоги чи послуг.

Я не агітацію проводив, я подарував об'єкти двом бібліотекам, щоб вони заохочували ужгородців читати книги. Це агітація?  Я це розглядаю як захід, який агітує, щоб люди читали книги. Я рахую, що кожен з кандидатів, який захоче щось зробити подібне, я лише буду вітати”, – резюмував Володимир Чубірко у коментарі ОПОРІ.

Водночас у таких діях кандидата наявні ознаки агітації, оскільки публічне інформування про підтримку проекту може спонукати виборця голосувати або не голосувати за нього, як суб'єкта виборчого процесу.

Крім того, напис “За підтримки Володимира Чубірка” зроблено у кольорах, які розміщені на друкованій агітаційній продукції кандидата, зокрема – сітілайтах та білбордах, які зафіксовано в Ужгороді 30 вересня.

01.10 bord

На рекламоносіях розміщені вихідні дані про тираж, замовника та відповідального за випуск продукції.

01.10 bord 2 1

ОПОРА нагадує: згідно з вимогами частини 4 статті 60 Закону України “Про місцеві вибори”, заборонено проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб'єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб'єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Про Захід