Закарпатські рятувальники підбили підсумки роботи за 9 місяців

Опубліковано:

1 жовтня в Управлінні ДСНС області відбулася підсумкова нарада за 9 місяців 2015 року. У заході, який пройшов під головуванням очільника закарпатських рятувальників Романа Гудака, взяли участь керівний склад Управління та начальники структурних підрозділів краю.

Насамперед присутнім представили нового заступника начальника Управління Богдана Ільковича. Далі учасники наради проаналізували свою діяльність за три квартали поточного року й визначили наступні головні завдання.

Так, протягом 9 місяців 2015-го на території Закарпаття виникли три надзвичайні ситуації техногенного характеру об'єктового рівня. Занепокоєння закарпатських рятувальників викликає значне зростання кількості пожеж у краї порівняно з минулим роком. Якщо станом на 30 вересня 2014 року було зареєстровано 1166 випадків загорань, то за аналогічний період 2015-го їхня кількість збільшилася до 1955 фактів, тобто на 67,7%. Цьогоріч на пожежах загинули 23 людини, тоді як за 9 місяців минулого року вогонь забрав життя 13 осіб.

Протягом 2015 року на водних об'єктах Закарпатської області загинули 36 громадян, що на 16 випадків більше, аніж за такий же період 2014-го. Загалом за три квартали цього року група водолазно-рятувальних робіт здійснила 57 виїздів. Разом із тим, гірські пошуковці Закарпаття 194 рази вирушали на проведення пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних робіт. Зокрема, бійці ДСНС врятували 228 людей, із яких 152-м надали долікарську медичну допомогу. На жаль, чотирьох осіб врятувати не вдалося.

2015-й виявився багатим на вибухонебезпечні знахідки. Фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення 108 разів виїжджали на знешкодження ВНП, знищивши при цьому понад 2 тисячі боєприпасів часів минулих воєн. Також до оперативно-рятувальної служби за 9 місяців надійшло 37 повідомлень про ймовірне замінування об'єктів із масовим перебуванням людей. Під час зазначених подій від Управління ДСНС було залучено 327 чоловік особового складу та 53 одиниці техніки.

Як основні завдання на 4-й квартал 2015 року закарпатські рятувальники визначили підготовку до осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду, а також забезпечення протипожежної безпеки під час проведення чергових місцевих виборів в Україні, які відбудуться 25 жовтня. Серед інших планів – проведення осінньо-зимової перевірки протипожежного водопостачання в районах області, погодження з місцевими органами влади місць знищення вибухонебезпечних предметів, завершення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту міст і районів тощо.

На завершення підсумкової наради начальник У ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак вручив грамоти за високі професійні досягнення трьом працівникам Управління – підполковнику служби цивільного захисту Дмитру Лешку, майору Роману Заяцю і старшому лейтенанту Олександру Коваленку.

Управління ДСНС України

у Закарпатській області

Про Захід