Індекс публічності 2015: Ужгородська міська рада остання у рейтингу

Опубліковано:

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція щодо результатів вимірювання Індексу публічності місцевих рад України. 

Під час прес-конференції представник мережі ОПОРА, координатор кампанії вимірювання Індексу публічності в Ужгороді Ярослав Гулан поінформував, які міські ради стали найбільш та найменш публічними цього року за підсумками проведеного моніторингу й запрезентував рейтинг муніципалітетів. 

Ярослав Гулан розповів: “Подібний моніторинг проводимо вже третій рік поспіль. Цього разу виміряли індекс публічності 20 обласних центрів (окрім 3 тимчасово окупованих) та склали індекс публічності міських рад”.

У результаті, найбільш публічною в Україні наразі є Івано-Франківська міська рада (71 % публічності), найменш публічна, на жаль – Ужгородська міськрада (42 %, торік – 41 %). 

Такі висновки зроблені на основі вимірювання публічності міського голови (41 %), депутатів і виконавчого комітету (51 %). Найбільшою проблемою міського голови є відсутність звітування перед громадою (згідно із законодавством, він зобов'язаний це робити щороку). Виконком покращив свої показники на 4 % порівняно з 2014 роком. Він вчасно оприлюднює проекти рішень та план роботи, а також дотримується закону щодо строків відповіді на запити. Проблемою, знову ж таки, є звітування перед громадою і міськрадою. Депутатський корпус набрав 35 % публічності, погіршивши свій минулорічний показник. Лише 14 депутатів із 60 прозвітували перед виборцями. Не звітують перед колегами і депутатські комісії. Крім того, депутати практично не проводять прийом у ті дні, які зазначені на відповідному графіку. 

Утім, цього року немає жодного “непублічного міста” – усі подолали позначку 40%.

Індекс публічності – це спільний проект ОПОРИ та мережі партнерів, який реалізовується уже третій рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб'єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. Кожного року презентація результатів вимірювання приурочується до Міжнародного дня Права знати, що святкується 28 вересня. 

Дослідження 2015 року охопило усі обласні центри країни (окрім Донецька, Луганська та Сімферополя), а його результати дозволили проаналізувати і порівняти публічність муніципалітетів в цілому, а також сформувати окремий рейтинг публічності міських голів, виконавчих органів та депутатського корпусу. 

Детальніше про минулорічні дослідження можна почитати на веб-сторінці: publicityindex.org, – інформує Ужгородський прес-клуб.

Про Захід