Як підготуватись до походу в ліс? (Інфографіка)

Опубліковано:

Учора, 27 вересня, професіонали гірського пошуково-рятувального відділення (ГПРВ) смт Усть-Чорна Тячівського району на полонині Красній шукали місцевого 42-річного чоловіка. Повідомлення про ймовірне загублення людини надійшло до служби “101” об 17:45. З'ясувалося, що зниклий ще вранці пішов по гриби. Він періодично виходив на телефонний зв'язок, а потім перестав відповідати на дзвінки. Оскільки потерпілий має суттєві проблеми з власним здоров'ям, то його рідні забили на сполох і звернулися за допомогою до рятувальників.

Останні, визначивши можливе місцезнаходження чоловіка, разом із місцевим населення почали пошукові роботи, обстежуючи кожний метр території. Об 18:45 грибника було таки знайдено на околиці смт Усть-Чорна та доправлено до рідної домівки. На щастя, чоловік не потребував першої невідкладної медичної допомоги.

За день до цього випадку, 25 вересня, в лісовому масиві поблизу с. Річка Міжгірського району гірські рятувальники ГПРВ смт Міжгір'я шукали 51-річного мешканця села Сойми цього ж району. Він разом зі своїм зятем пішов у ліс заготовляти дрова. Через погані погодні умови, чоловік втратив орієнтир та заблукав. Повідомлення про це в оперативно-рятувальну службу Закарпаття надійшло 25 вересня об 23:00. Рятувальникам знадобилася година часу, щоб, попри суцільну темряву та сильний дощ, таки знайти людину. Стан здоров'я потерпілого був задовільний і медичної допомоги він не потребував. Пошуковці доправили його до рідних в село Річки.

За правило, в Карпатах губляться туристи з інших регіонів держави, правда, як свідчать факти, що ніхто не захищений від нещасного випадку на лоні природи. Заблукати в лісі можуть навіть досвідчені місцеві мешканці. Щоб цього не сталося, Управління ДСНС України у Закарпатській області радить запам'ятати кілька корисних порад. Насамперед, повідомте близьких, куди ви вирушаєте на відпочинок. Якщо поблизу нікого немає – залиште записку з відповідним повідомленням, де будуть вказані дата, час виходу, кількість людей, які відправляються разом із вами, напрямок руху та орієнтовний час повернення. Обов'язково зарядіть удома мобільний телефон і заберіть його з собою на природу.
Візьміть собі за правило перед мандрівкою до лісу подивитися карту або хоча б намальований від руки план місцевості та запам'ятати орієнтири. Одягніть зручний одяг та взуття. Краще, щоб убрання було яскравим – у камуфляжі вас можуть не знайти і з трьох метрів. Перевагу слід надавати рудим, червоним, жовтим, білим курткам; не зайвим буде наклеїти смужки, які відбивають світло. Потрібно пам'ятати, що погодні умови можуть швидко змінитися. Тому необхідно запастися і дещо теплішим одягом.
Захопіть із собою сірники (краще брати “мисливські” – вони горять за будь-якої погоди), ніж, компас, невеликий запас продуктів, флягу з водою, аптечку. Якщо у вас є певні хронічні захворювання, візьміть необхідні медикаменти, навіть якщо плануєте повернутися до моменту їх прийому.
І головне – не відпускайте в ліс одних родичів похилого віку та малолітніх дітей! Адже без сторонньої допомоги вони можуть заблукати, травмуватися чи потрапити в іншу халепу!

Про Захід