“Сantus” вшанує видатного закарпатського композитора концертом

Опубліковано:

30 вересня академічний камерний хор “Сantus” запрошує на вечір пам'яті Михайла Кречка, присвячений 90-річчю від дня народження видатного закарпатця.

Михайло Кречко народився 5 вересня 1925 року в с.Порошково на Перечинщині. Вищу музичну освіту здобув у Київській державній консерваторії (1954), викладачем (1972) та професором (1990) якої став згодом.

Знаний український композитор, хоровий диригент, вокаліст, народний артист УРСР, Михайло Кречко керував провідними вітчизняними музичними колективами, серед яких Закарпатський народний хор (1954-1969), капела “Думка”, Республіканський дитячий музичний театр у Києві та інші. Чимало іменитих артистів нині з глибокою шаною говорять про внесок композитора в розвиток українського музичного мистецтва, як і про особистісний уплив митця на власну творчість, зокрема, своїм учителем Михайла Кречка називає і народний артист України, художній керівник та диригент камерного хору “Cantus” Еміл Сокач.

Спадщина Михайла Кречка налічує чимало музикознавчих праць, фольклорних збірників, оригінальних авторських творів та обробок відомих пісень, переважно, народних. До найбільш популярних обробок належать “Летів пташок понад воду”, “Ой на плаю”, “Іванку, Іванку”, “Паде дощ”, “Тече вода каламутна”, “Не рубай ліщину”.

На вечорі пам'яті Михайла Кречка у виконанні хору “Cantus” звучатиме народна музика, обробки народних пісень та твори українських композиторів.

Концерт відбудеться у залі обласного художнього музею ім.Й.Бокшая. Початок о 18.00.

 

Управління культури Закарпатської ОДА

Про Захід